З початком нового навчального року розпочали роботу і центри соціальної реабілітації дітей – інвалідів. У цих закладах теж залунали дитячі голоси і розпочався шкільний процес, хоча специфічний і складніший, оскільки передбачає не лише вивчення дисциплін та накопичення знань, а використання оздоровчого та навчально - виховного комплексу, різних медико – соціальних методик.
Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів прийняв 52 вихованці з усіх районів і міст області, серед яких значна кількість сільських жителів.
Мета його діяльності - коригування у дітей з фізичними та розумовими вадами наявних порушень, сприяння їх всебічному розвитку, засвоєнню соціально – побутових навиків, реалізації здібностей, забезпечення передумов для подальшої інтеграції у суспільство. У закладі створено комфортні побутові умови, його оснащено сучасним обладнанням, працюють висококваліфіковані спеціалісти в області педагогіки та медицини. Для дітей – інвалідів віком від 2 до 18 років визначаються індивідуальні програми реабілітації. Важливим у режимі перебування дітей в Центрі стало створення стаціонарного відділення цілодобового перебування з чотириразовим безкоштовним харчуванням. Також працюють відділення денного перебування, в якому забезпечується безкоштовне харчування, та амбулаторне.
У цьому році за дорученням голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка буде вирішена наболіла проблема - у триповерховому приміщенні йдуть роботи по встановленню ліфта – підйомника. Це значно полегшить роботу працівників закладу, яким доводиться, у прямому сенсі, носити хворих дітей на процедури на руках.
Також планово розпочав роботу Центр реабілітації змішаного типу для інвалідів та дітей – інвалідів Мелітопольської міської ради. У вересні тут буде відкрито групу денного перебування на десять ліжко-місць. Аналогічний заклад – Центр соціальної реабілітації дітей - інвалідів працює в місті Приморськ.
Успішна діяльність цих Центрів ґрунтується на тісному співробітництві органів соціальної сфери, охорони здоров’я та освіти. Постійний професійний діалог фахівців цих структур, виїзні семінари – наради, вивчення та поширення досвіду, співпраця з дитячими ЛКК, зустрічі і співбесіди з працівниками сільських рад, батьками хворих дітей, високі професійні і духовні якості людей, які присвятили себе гуманній справі допомоги дітям-інвалідам, сприяють їх адаптації у суспільство.
Управління у справах преси та інформації