Щорічно Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить конкурс на здобуття премії імені Івана Франка. Традиційно визначення переможців премії відбувається напередодні річниці з дня народження видатного публіциста, поета і філософа – 27 серпня.
Цього року в числі лауреатів престижної премії - головний редактор газети «Запорізька правда» Алла Кобинець. У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» їй присуджено перемогу за монографію «Газета «Громадська думка»/«Рада» (1905-1914 рр.): утвердження національної ідеї на тлі доби». В основу видання покладено аналіз першої україномовної газети «Громадська думка»/«Рада», яка щоденно виходила в Києві у 1905-1914 роках. Вивчати її потрібно не лише історикам чи журналістам, а й усім, хто вважає себе українцем, переконана авторка монографії.
Нагороду в номінації «За кращу публікацію в друкованих засобах масової інформації» отримав український журналіст, публіцист Володимир Стадниченко за книгу «Садівник щастя», присвячену українському філософу, письменнику, моралісту Григорію Сковороді.
Журналіст Дніпропетровської ОДТРК Владислав Войцеховський отримав диплом лауреата премії імені Івана Франка за авторську телепрограму «Формат 1:1», що перемогла у номінації «Кращий твір у телевізійній сфері».
За створення кращого твору у радіомовній сфері премію отримав творчий колектив Національної радіокомпанії України (автор Віктор Цвіліховський, режисер Вадим Колосок, продюсери Геннадій Ракуленко, Євгенія Калайда, ведучий Роман Коляда) за цикл радіпрограм «20 миттєвостей Незалежності».
Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності було встановлено постановою Кабінету Міністрів України за пропозицією Держкомтелерадіо України і Національної спілки журналістів у 2003 році.
Премія присуджується щорічно в чотирьох номінаціях у розмірі двох тисяч гривень кожна. Всього цьогоріч на здобуття премії надійшло 43 роботи від 36 авторів із 13 областей та регіонів України.
Управління у справах преси та інформації