Як повідомив міністр Олександр Баранівський, програма виробництва м’яса птиці вже запущена в роботу. Черговий крок – втілення в життя програми нарощування виробництва свинини до 700 тис. тонн. Це надзвичайно непроста програма, яка вимагає зусиль всіх областей. „Щоб звірити наш напрямок, чи правильно обрали шлях розвитку, - підкреслив О.Баранівський, -- сьогодні вирішено на підприємствах виробників і переробників Запорізької області звірити наукові розробки з практикою їх втілення в життя”.
У роботі виїзної колегії взяли участь науковці, представники облдержадміністрацій України, керівники сільгоспуправлінь і ветеринарних служб, підприємств з виробництва свинини. Учасники з великим інтересом ознайомилися з рядом виробничих об’єктів мелітопольського ТОВ „Агропромислова компанія”. Зокрема, з репродуктором по одержанню гібридних поросят в Приазовському, цехом по відгодівлі свиней до м’ясних кондицій, селянською фермою на подвір’ї П.В.Йовчева (утримується до 400 свиней), комбікормовим заводом і цехом по виготовленню префіксів (мінеральних добавок до комбікормів), лабораторією якості кормів. Із задоволенням гості ознайомилися з роботою цехів Мелітопольського м’ясо комбінату.
Після обіду у будинку культури Таврійської агротехнічної академії відбулася пленарна частина колегії.
Учасників колегії тепло привітав голова Запорізької облдержадміністрації Юрій Артеменко, який зазначив, що наша область більше знана як потужна індустріальна, але вона має і великі потенції розвитку АПК. Тому нова команда регіону одним з пріоритетів своєї діяльності визначила відродження села, нарощування виробництва продуктів тваринництва. „Зробити так, щоб ціна м’яса була не по 19 гривень за кілограм, а по чесній ціні”, - підкреслив Ю.Артеменко.
У своєму виступі міністр О.Баранівський наголосив, що Україна через два роки зможе вийти із скрутної ситуації по виробництву м’яса. Вже цього року виробництво м’яса птиці збільшиться на 200 тис. тонн, свинини – на 60 тис. Цього року населенню продано удвічі більше проти минулорічного молодняка птиці.
До речі, у нашій області на сьогодні 80 відсотків свинини виробляється на подвір’ях селян, таким же чином 79 відсотків молока.
Тому міністр стратегію розвитку м’ясного виробництва вбачає у забезпеченні різних напрямків: з одного боку – збільшення виробництва населенням, а з іншого – стимулювання великотоварного виробництва. І щоб останнє зайняло своє чільне місце.
Відбувся жвавий обмін думками, висловлено багато побажань, пропозицій, зауважень. Але всі були одностайними в тому, що подібну програму, яку презентували на запорізькій землі, необхідно якомога швидше втілювати гуртом в життя.
Прес-служба облдержадміністрації