Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко провів зустріч з Головою Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенантом внутрішньої служби Олександром Лісіцковим, який перебуває з робою поїздкою в Запорізькій області. У зустрічі також взяли участь міський голова Олександр Сін та начальник управління Державної пенітенціарної служби в Запорізькій області Олександр Крикушенко.
Головні питання, що обговорювали посадовці, – шляхи співробітництва регіональної та місцевої влади з пенітенціарною службою в напрямку покращення умов в установах виконання покарань, підтримка виробничної діяльності підприємств установ пенітенціарної служби.
Як підкреслив голова облдержадміністрації, запорізька влада приділяє значну увагу цим питанням, але вирішення проблем пенітенціарної служби має бути більш системним.
- Пенітенціарна система України потребує серйозного реформування . Тюрма мусить бути місцем для виправлення людини, а не для тортур. Необхідно відокремити кримінальний світ від людей, які потрапили до установ покарання випадково. Це дуже важливе стратегічне питання. Якщо ми не розірвемо цей ланцюг, подолати злочинність буде дуже складно, - висловив свою думку Олександр Пеклушенко.
Також голова облдержадміністрації позитивно оцінив роботу Запорізького управління Державної пенітенціарної служби, яке очолює Олександр Крикушенко.
- Те, що сьогодні робить пенітенціарна служба в напрямку пошуку резервів та ресурсів для системи, дуже вірно. Обласна влада має намір і далі продовжувати співпрацю з обласним управлінням пенітенціарної служби у підтримці виробничної діяльності в установах виконання покарань. Адже зайнятість засуджених – це досить ефективна форма, яка сприяє зниженню рівня злочинності, - зауважив Олександр Пеклушенко.
Як розповів голова Державної пенітенціарної служби Олександр Лісіцков, саме розвиток виробництва в установах виконання покарань є одним з пріоритетів у роботі служби. Це питання має дуже важливе суспільне значення.
- Ми активно співпрацюємо з владою на місцях, регулярно зустрічаємося з представниками регіонів, керівниками місцевої влади та обговорюємо шляхи співробітництва. Виробництво – це добре, бо дозволяє службі мати додатковий фінансовий ресурс. Але наразі в установах виконання покарань в Україні перебуває 120 тисяч людей. Від того, чи отримають вони професію, чи навчаться працювати, залежить їх подальша доля: або вони повернуться до нормального життя, або знову підуть шляхом скоєння злочинів, - зазначив Олександр Лісіцков.
Пенітенціарна служба України потребує системного реформування і в цьому питанні їй необхідна підтримка влади всіх рівнів – така загальна думка всіх учасників зустрічі, що відбулась в облдержадміністрації.
Управління у справах преси та інформації