Голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко відвідав Запорізький слідчий ізолятор, де ознайомився з умовами утримання ув’язнених та з’ясував головні проблеми закладу, які мають вирішуватися як на обласному, так і на державному рівні.
Зараз у Запорізькому СІЗО перебуває 831 ув’язнений, а загалом заклад розрахований на 1010 осіб. З них 18 осіб – неповнолітні, 52 жінки, ще шість людей мають довічне ув’язнення, а в 30-ти - активна форма туберкульозу. Олександр Пеклушенко ознайомився з умовами проживання кожної з цих соціальних груп.
На території слідчого ізолятору діє Свято-Нікольський храм, в якому ув’язнені можуть сповідатися, обвінчатися, охреститися та причаститися. До речі, стіни храму розмальовує засуджений, якому вже винесено вирок суду, і наразі працює саме в цьому закладі. Відвідавши храм, Олександр Пеклушенко прийняв рішення зробити свій внесок в його будівництво: зробити там кахельну підлогу з підігрівом, бо в приміщенні є лише одна батарея, і в морози там буде дуже холодно.
- Я шокований тим, що побачив сьогодні в слідчому ізоляторі. В таких закладах ув’язнених мають перевиховувати, а не принижувати. Я буду розмовляти з депутатами всіх рівнів стосовно виділення коштів на покращення умов утримання людей у СІЗО. Ми створимо дві програми: мінімальну – для обласного бюджету, і максимальну – для державного. Питання обласної влади – це тепло, і перший крок вже зроблено: 23 лютого на сесії облради було виділено 254,8 тис.грн. на ремонт покрівлі режимного корпусу слідчого ізолятору. Також серед наших питань – оновлення вентиляційної системи, бо в камерах дійсно нема чим дихати. Також ми зробимо все можливе, щоб засуджені мали нормальні гігієнічні умови, а в закладі було зроблено косметичний ремонт, - зазначив Олександр Пеклушенко.
Спілкуючись з журналістами, керівник області також зазначив, що ув’язнені – такі самі люди, як всі інші, і якщо їх тримати в жахливих умовах, вони будуть знову й знову потрапляти до СІЗО і тюрем, бо будуть втрачати віру в самих себе та в своє майбутнє вже на свободі.
- Деякі люди можуть сказати, що краще виділяти кошти не на утримання злочинців, а на дітей та жінок. Але не забувайте: для того, щоб мати право звинувачувати людину в скоєнні злочину, треба мати рішення суду, а в слідчому ізоляторі сидять люди, які можуть виявитися невинними. Крім того, є чудове прислів’я: від суми та від тюрми не зарікайся. Тож нормальні умови треба створювати для всіх людей без винятку, - підкреслив Олександр Пеклушенко.
На завершення відвідання Запорізького слідчого ізолятора Олександр Пеклушенко передав неповнолітнім ув’язненим, з якими встиг познайомитися, подарунки: натільні срібні хрестики, ікону, солодощі, а також правову літературу: Кримінальний кодекс України, Сімейний кодекс України та Конституцію України.
Управління у справах преси та інформації