Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Дудка провів засідання обласної комісії з питань забезпечення населення основними продовольчими товарами.
Через несприятливі погодні умови в регіоні очікується зібрати зернових та зернобобових культур майже на 1 млн. тонн менше, ніж торік. Незважаючи на те, що обсягу врожаю цілком вистачить, щоб задовольнити внутрішні потреби області, заздалегідь можна прогнозувати, що низька врожайність негативно вплине на цінову ситуацію на продовольчі товари.
Щоб попередити необґрунтоване підвищення цін на соціально важливі продукти, керівництво обласної виконавчої влади вже зараз запрошує до діалогу сільгоспвиробників, представників пекарень та оптової торгівлі.
Для утримання стабільної ситуації на ринку хлібобулочних виробів в області реалізується програма забезпечення населення зерном та борошном, яка передбачає компенсацію по кредитних ставках хлібовиробникам. Нині в області працюють 83 суб’єкти підприємництва, які виробляють цей продукт. Торік основні з них підписали меморандум з обласною владою про збереження встановлених цін на соціальні сорти хліба.
- Такий крок дозволив нам тривалий час утримувати стабільну ціну на хлібобулочні вироби. Тож ми плануємо продовжити цю добру традицію. Однак відтепер цей документ підписуватимуть не тільки керівники обласної державної адміністрації та пекарень, але й міськвиконкомів та райдержадміністрацій. Відповідальність за збереження цінової ситуації повною мірою розділить кожна сторона. Будьте певні, осторонь не залишиться ніхто, - попередив заступник голови ОДА Олександр Дудка.
У ході наради було надано слово представникам ТОВ «АК «Агросервіс 2000», ТОВ «ТК «Добра Хата», ТОВ «Хліб Токмака», які повідомили, що зараз вони мають проблеми з придбанням зерна – сільгоспвиробники не поспішають збувати товар, а чекають, поки ціни на зерно підвищаться. На їх переконання допомогти вирішити цю проблему може налагодження співпраці з Державним аграрним фондом.
- Вже зараз запорізькі аграрії зібрали понад 690 тис. тонн пшениці. Внутрішня потреба області в зерні на маркетинговий рік складає 220 тис. тонн. Нескладно підрахувати – зерна нам вистачить. У разі необхідності будемо звертатися і до Державного аграрного фонду, і до сусідніх регіонів, де високі врожаї. Однак, наразі статистичні дані свідчать про те, що проблем із продовольчою безпекою в регіоні не має виникнути, - підбив риску представник обласної виконавчої влади.
Управління у справах преси та інформації