Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко відвідав з робочою поїздкою «Обласний дитячий психоневрологічний санаторій», що знаходиться у Шевченківському районі Запоріжжя.
Очільник області поспілкувався з працівниками санаторію та його маленькими пацієнтами. Головну увагу Олександр Пеклушенко звернув на матеріально-технічне оснащення установи та стан будівлі санаторію, де щороку сотні дітей проходять курс реабілітації та лікування. Санаторій працює вже понад 60 років у приміщенні, яке було здано в експлуатацію ще у 1946 році.
В санаторії перебувають діти від 7 до 16 років з психоневрологічними захворюваннями. Вони мають можливість отримати допомогу лікарів, психолога, логопеда та відновитись після лікування на стаціонарі. Лікувальна фізична культура, масаж, фізіопроцедури, які отримують маленькі пацієнти, спрямовані не тільки на відновлення порушених функцій організму, а й на профілактику захворювань. Тому попит на послуги санаторію великий – стверджують працівники установи.
Одночасно в психоневрологічному санаторії проходять реабілітацію 70 дітей з усієї Запорізької області. Вони перебувають тут цілодобово. Один заїзд триває 2 місяці. Таким чином санаторій працює протягом усього року.
За словами в.о. головного лікаря санаторію, Галини Перепелкової, серед головних проблем, котрі потребують особливої уваги – матеріально-технічне забезпечення закладу та стан будівлі. Адже невелике за розмірами приміщення обмежує можливості закладу надавати більш якісну допомогу дітям, чисельність яких з року в рік зростає.
Питання на якому Олександр Пеклушенко особливо загострив увагу - це вартість харчування для маленьких пацієнтів санаторію.
- Питання номер один для цього закладу – це якість харчування. Коли діти говорять: ми хочемо масла, ми хочемо сосисок та ковбаси, а на добу виділяється лише 10 гривень на харчування однієї дитини у 2012 році – це соромно і неприпустимо. Цю ситуацію ми мусимо виправити негайно, - наголосив Олександр Пеклушенко, поспілкувавшись з дітьми та керівництвом закладу.
Друге питання, яке потребує втручання влади – це внутрішній та зовнішній стан будівлі санаторію, який не відповідає сучасним вимогам та потребує постійних ремонтів.
- Я переконався: якщо ми зробимо лише ремонт, ми не вирішимо проблему повністю. Маленька площа, нестаток приміщень не дозволить зробити послуги санаторію більш якісними. Ми домовились, що вивчимо детально проблематику і вирішимо, яким шляхом рухатися далі. Або це буде розширення, або необхідно підшукати нове приміщення для цього вкрай важливого закладу. Це буде довгострокова і професійна програма, - наголосив Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації