Про це заявив заступник директора Приазовського національного парку Валерій Санько журналістам, які в ході реалізації медіа-проекту «Сільська глибинка очима журналістів» побували на території Молочного лиману, що на косі Пересип у Якимівському районі.
Проблема Молочного лиману має багаторічну історію. До 60-х років минулого століття тут нерестилися 62 види промислових риб. Особливо комфортно почувалися мальки піленгаса, їх щороку виходило в море до чотирьох мільярдів. Але з припиненням фінансування з державного бюджету на розчистку лиман почав міліти, вода відійшла від берегової лінії на 150 метрів, зросла концентрація солі, через що нерест риби став неможливим. За словами Валерія Санька, на роботи з розчистки потрібні значні кошти, але до недавнього часу Приазовський національний парк, до складу якого входить Молочний лиман, не мав жодної державної підтримки. Та тепер це питання на контролі уряду, у березні воно було окремо розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів України. Крім того, з обласного бюджету виділено 295 тис. грн. на наукові дослідження, в результаті яких має бути визначено найбільш ефективне місце для з’єднувального каналу з Азовським морем.
А нещодавно ТОВ «Сини моря-Мотор Січ» розпочало на перемичці поглиблювальні роботи. Уе це дає якимівцям надію на реальне відновлення Молочного лиману.
Управління у справах преси та інформації