За час роботи чотирьох перинатальних центрів, відкритих у різних регіонах України, у них народилося майже 3800 дітей. Про це сказала Перший заступник Глави Адміністрації Президента, виконавчий секретар Комітету з економічних реформ Ірина Акімова під час розширеного засідання Наглядової ради Національного проекту «Нове життя».
Вона особливо наголосила, що важливо не просто відкрити нові перинатальні центри, а й моніторити ефективність їх роботи.
Ірина Акімова нагадала, що Президент України Віктор Янукович доручив Міністерству охорони здоров'я розробити для кожного нововідкритого перинатального центру індивідуальні показники контролю якості та моніторингу роботи на період з 2012 по 2015 рік. Вона також додала, що Глава держави доручив забезпечити відповідний фінансовий моніторинг і контроль за держзакупівлями у процесі реалізації проекту «Нове життя».
Перший заступник Глави Адміністрації Президента, крім того, відзначила важливість підготовки кваліфікованих кадрів, які працюватимуть у перинатальних центрах. За словами Ірини Акімової, робота в цьому питанні сьогодні відбувається за кількома напрямками, серед яких підготовка фахівців у вузах, перепідготовка, міжнародні тренінги, семінари та навчальні програми.
«У нас зараз з'являється новий німецький партнер. Ми сподіваємося, що в найближчі два тижні буде підписано Меморандум між Міністерствами охорони здоров'я України та Німеччини про трирічну програму допомоги в підготовці кадрів для перинатальних центрів», - наголосила вона.
Перший заступник Міністра охорони здоров'я Раїса Моісеєнко, у свою чергу, підкреслила, що моніторингові показники є головним критерієм, який надає можливість оцінити роботу перинатальних центрів і використання державних коштів.
«Основним моніторинговим показником у чотирьох пілотних регіонах, де вже відкрито перинатальні центри, є кількість пологів у жінок зі строком вагітності менше 28 тижнів, при важких патологіях, кесарському розтині та інших ускладненнях», - сказала Раїса Моісеєнко.
Вона також повідомила, що за останні півроку завдяки системній роботі зі створення та структуризації перинатальної допомоги в усіх регіонах України намітилася тенденція до зниження показника материнської смертності. «Сьогодні показник материнської смертності в 1,5 разу нижчий, ніж у 2011 році», - сказала перший заступник Міністра охорони здоров'я.
За повідомленням прес-служби Президента України