В облдержадміністрації відбувся брифінг заступника голови – керівника апарату ОДА Юрія Пелиха, під час якого посадовець розповів журналістам про прийняту Президентом України Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки, а також про заснування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».
1 лютого 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав Указ №45/2012, яким затверджено Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки. Вона враховує особливості та перспективи розвитку українського суспільства, світові тенденції.
- Логічною умовою успішного проведення реформ є критичний перегляд основ державної кадрової політики: визначення її особливостей, удосконалення законодавчої бази та організаційної структури. Кадрова політика в галузі державного управління – це стратегія держави з розвитку та раціонального використання кадрового потенціалу суспільства. Значна увага приділяється вдосконаленню нормативно-правової бази з метою впровадження новітніх підходів у кадровому менеджменті, розвитку системи управління трудовими ресурсами на початку соціального діалогу та партнерства держави та суб’єктів підприємницької діяльності, - зазначив Юрій Пелих.
За словами посадовця, Стратегія передбачає вдосконалення системи прогнозування потреб у підготовці кваліфікованих кадрів та спеціалістів з вищою освітою у всіх галузях забезпечення життєдіяльності держави, формування та забезпечення виконання державного замовлення на підготовку кваліфікованих кадрів та спеціалістів згідно визначених державою пріоритетів соціально-економічного розвитку.
Стратегія державної кадрової політики реалізовуватиметься в три етапи. Так, планується розробка та прийняття державної цільової програми щодо формування та реалізації державної кадрової політики, створення Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації», розробка заходів з попередження виникнення конфлікту інтересів осіб, уповноважених на виконання функцій держави, а також урегулювання конфлікту інтересів у випадку його виникнення. Крім того, буде розроблено механізм залучення інвестицій у розвиток кадрового потенціалу.
Фінансування реалізації Стратегії здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Один з важливих моментів у формуванні нової кадрової політики – це розмежування повноважень центральної та місцевої влади.
- Нині є функції, які дублюються: їх має виконувати і центральна, і місцева влада, і це буде змінюватися. Зараз ми готуємо пропозиції щодо внесення змін до певних повноважень місцевої та центральної влади, які будуть передані до органів центральної влади, - повідомив Юрій Пелих.
Посадовець переконаний: саме завдяки реалізації Стратегії державної кадрової політики влада зможе вирішити проблеми та забезпечити Україну кваліфікованими спеціалістами.
Управління у справах преси та інформації