Заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук провів засідання координаційної ради з реалізації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ».
З липня минулого року в області здійснюється реалізація другої фази Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ». Його мета – створити сприятливе середовище для сталого довготривалого соціально-економічного та громадянського розвитку на місцевому рівні шляхом підтримки місцевого самоуправління та активізації ініціатив територіальної громади.
- Головними етапами роботи Проекту ЄС/ПРООН на територіях області в першому півріччі поточного року були розробка та прийняття обласної цільової програми з питань реалізації Проекту в 2012-2015 роках, розширення географії за рахунок реплікаційних районів, підготовка до прийняття в експлуатацію перших завершених об’єктів, а також підписання угоди про співпрацю між Проектом та Запорізьким національним університетом, упровадження курсу «Сталий розвиток» в учбову програму університету, - повідомив Петро Гончарук.
Також посадовець повідомив, що станом на сьогодні 48 об’єднань громадян затвердили плани місцевого розвитку на 2012-2015 роки, провели публічні обговорення та голосування щодо вибору пріоритету. Зараз вони завершують акумуляцію власних коштів – 5% від вартості мікропроектів, приймають жителів у члени громад, проводять інформаційно-просвітницьку роботу серед сільського населення, а також самостійно ведуть роботу з проектними та підрядними організаціями.
- На сьогодні загальна сума співфінансування, на яку затверджені мікропроекти громад області, складає понад 3 млн.грн. Акценти при реалізації Проекту в 2012 році зроблено на енергопостачання та енергоефективність. Однак, важливими напрямками також залишаються ремонт систем водозабезпечення, закладів освіти та медицини, заходи з охорони навколишнього середовища, - зазначив Петро Гончарук.
Уже пройшли затвердження на рівні Центрального офісу Проекту та отримали перше фінансування ініціативи громад у всіх пілотних районах області: Якимівському, Бердянському, Гуляйпільському, Кам’янсько-Дніпровському, Куйбишевському, Новомиколаївському, Оріхівському, Пологівському та Приазовському. Крім того, активно підключились до процесу впровадження власних мікроініціатив так звані «реплікаційні» райони: Василівський, Веселівський та Токмацький.
Зараз Запорізька область перейшла до реалізації довгострокового напрямку, який за кілька років принесе серйозні результати. Так, після завершення реалізації у районах Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» сформуються фонди розвитку громади для економічно-технічного обслуговування об’єктів на умовах співфінансування з боку громад, спонсорів та коштів місцевих бюджетів. До того ж, крім прикладного інструменту залучення міжнародної технічної допомоги та інших інвестицій у соціальну інфраструктуру села, регіон зможе в майбутньому ефективно ним користуватися.
Також Петро Гончарук нагадав, що важливим та необхідним фактором своєчасного впровадження мікропроектів є їх співфінансування в чітко визначені строки: затримок з коштами ЄС/ПРООН немає, тож кожна громада має серйозно займатись цим питанням.
Наприкінці засідання було затверджено план дій Проекту на друге півріччя 2012 року.
Управління у справах преси та інформації