Під керівництвом першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Безуглого відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань проведення комплексу весняно-польових робіт. У запорізькій селекторній студії область представляв перший заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Колесніков.
За інформацією урядовця станом на 27.04.2012 року в країні засіяно 4,4 млн. га ранніх зернових та ярих культур, що складає 59% до плану. Нині українські аграрії завершують посів зернових та зернобобових культур. Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України назвав ряд територій, які прогнозовано не встигнуть у строк засіяти заплановані площі цими культурами. Серед них – Миколаївська, Харківська, Кіровоградська, Херсонська, Хмельницька, Вінницька області.
- Під зернові та зернобобові культури були передбачені конкретні поля, які тепер вивільнились. Сподіваюсь, ви розумієте, що засівати їх соняшником - не найкращий вибір. Обирайте аналогічні зернові культури та звітуйте в про організацію цієї роботи, - поставив завдання Микола Безуглий.
Також він повідомив, що незважаючи на вжиті заходи, у поточному році площі під соняшник все одно збільшено на 445 тис. га, що є неприпустимим. Тому керівники облдержадміністрацій та наукових установ мають приділити особливу увагу дотриманню рекомендованих площ засіву соняшника в сівозмінах. Збільшити ж посівні площі рекомендовано під овес, горох та яру пшеницю.
Серед питань, які потребують контролю керівників Головних управлінь агропромислового розвитку, – застосування мінеральних добрив, засобів захисту рослин, збереження вологи в ґрунті.
Перший заступник начальника Головного управління АПК облдержадміністрації Анатолій Колесніков доповів на нараді, що запорізькі аграрії засіяли 287 тис. га ранніх зернових, що складає близько 80% до плану (з урахуванням пересіву). Триває посівна пізніх зернових, якими засіяно 33,1 тис. га. Площі, які вивільнились у результаті загибелі озимих культур, пересіватимуть кукурудзою, просом, сорго. Посівна ранніх та ярих культур в області має завершитись до 3 травня.
Щодо підживлення сільськогосподарських культур мінеральними речовинами, вони внесені на площі 722 тис. га.
Забезпеченість гербіцидами та протруйниками насіння складає 100 %, інсектицидами проти шкідників – 98 %, фунгіцидами проти хвороб – 93 %.
По завершенні всеукраїнської наради відбулася обласна селекторна нарада, під час якої керівникам райдержадміністрацій поставлено завдання щодо завершення посівної кампанії на території регіону у визначені строки.
Управління у справах преси та інформації