Перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко та заступник голови ОДА Олександр Дудка взяли участь у зустрічі з представниками Асоціації сільських та селищних рад області.
В області нараховується 285 сільських та селищних рад, де працює близько 5 тисяч депутатів. Але цей потужний ресурс не використовується на повну потужність.
- Місцеве самоврядування - це фундамент влади. Саме ви працюєте у максимальній близькості до людей. Від того, наскільки ефективно налагоджена взаємодія місцевого самоврядування та виконавчої влади, залежить оперативність та результативність розв’язання проблемних для території питань, - зазначив перший заступник голови ОДА Віктор Ємельяненко.
За словами представника обласної виконавчої влади, торік надходження до місцевих бюджетів збільшились майже на 17% (проти 2010 року). Слід відзначити території, які забезпечили приріст надходжень значно вищий за цей показник. Серед них - Ланцівська сільрада Куйбишевського району, Надіжинська та Дивнинська сільради Приазовського району, Новенська сільрада Токмацького району, Білорецька сільрада Веселівського району, Наталівська сільрада Запорізького району. Але є сільради, які суттєво не дотягують до середньообласного показника.
- Затверджені Бюджетний та Податковий кодекси України відкривають нові можливості для наповнення місцевих бюджетів. Зокрема, розширено склад доходів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та є джерелами фінансування місцевих програм, - підкреслив В. Ємельяненко. Серед нововведених джерел – фіксований податок на доходи від підприємницької діяльності, плата за землю в повному обсязі, надходження від адміністративних штрафів. Проте на місцях залишається ряд напрямків, роботу над якими необхідно активізувати вже найближчим часом. Йдеться про проведення грошової оцінки земель, перегляд договорів оренди, розмежування земель державної та комунальної форми власності. Крім того, важливо продовжити роботу з погашення заборгованості на підприємствах, підвищення рівня заробітної плати тощо.
- Поступово маємо переходити від стратегії виживання до стратегії розвитку територій, на це у нас є всі ресурси, - висловив переконання посадовець. За його словами у поточному році в Держбюджеті закладено кошти на масштабну підтримку регіонів. Загалом на розвиток Запорізького регіону буде спрямовано близько 500 млн. грн..
Управління у справах преси та інформації