Перебуваючи в Мелітопольскому районі з робочою поїздкою, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко побував на одному з полів «Агрофірми «Мир». Це агропідприємство спеціалізується на виробництві зернових та олійних культур. Паралельно з галузевим рослинництвом у господарстві розвивається тваринництво.
Керівник «Агрофірми «Мир» Василь Руденький розповів голові облдержадміністрації про ситуацію, що склалася на полях господарства внаслідок екстремальних погодних умов минулої зими. Порівняно з іншими районами Запорізької області озимі в Мелітопольському районі постраждали менше. За словами Василя Руденького, агрофірмі треба пересіювати близько 10% земель, що зайняті під озимі.
- Наразі ми ретельно відслідковуємо стан озимих і не поспішаємо з пересівом. Будемо чекати до останнього моменту, тому що розуміємо – регіону необхідно зерно, щоб годувати людей, – зазначив керівник «Агрофірми «Мир».
Олександр Пеклушенко позитивно оцінив досвід підприємства в напрямку збереження озимих посівів та підкреслив соціально відповідальну позицію запорізьких аграріїв.
- Я для себе із задоволенням відзначив, що у запорізьких сільгоспвиробників немає егоїзму. Виробники кажуть, що будуть намагатися зберегти кожне поле, навіть те, де врожайність прогнозується низька. Тобто є розуміння і ситуації, і завдань, що стоять перед регіоном, - зазначив очільник області.
Також у рамках робочої поїздки до Мелітопольського району обговорювалось питання розвитку садівництва в Запорізькій області. За словами науковців – представників Інституту зрошувального садівництва, щоб забезпечити регіон ягодами та фруктами, необхідно щорічно засаджувати деревами 100 га землі. Адже 82% запорізьких садів вже застаріли. Програма розвитку садівництва в Запорізькій області вже розробляється, вона розрахована до 2015 року і потребує фінансування, за словами науковців, біля 11 мільйонів гривень.
- Таку програму нам необхідно впроваджувати з кількох причин, - відзначив Олександр Пеклушенко, відповідаючи на запитання журналістів щодо можливості фінансування програми розвитку садівництва. – По-перше - це захист наших земель, по-друге – це баланс економіки, і по-третє – вже історично склалося, що на цих землях розбиті сади. І ми повинні людей, що ними займаються, підтримати. Необхідне фінансування ми знайдемо, хай не за один рік, але програма буде профінансована.
У Мелітопольському районі Олександра Пеклушенка також запросили відвідати село Спаське. Голова облдержадміністрації ознайомився з розвитком соціальної сфери села - завітав у дитячий садок, школу, церкву та взяв участь у покладанні квітів до меморіалу воїнам, що загинули під час Великої Вітчизняної війни.
Управління у справах преси та інформації