В облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» з питань прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в якому взяв участь Уповноважений Президента України з питань захисту прав дитини Юрій Павленко.
Обговорювали фахові питання працівники соціальних служб, батьки прийомних дітей, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та інші.
- Для нас дуже важливе питання створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, саме тому зараз ми відвідуємо регіони України, обговорюємо проблеми, спільно шукаємо шляхи їх розв’язання. Я вже об’їхав більшість областей України. Сьогодні ми обговорили це питання з головою облдержадміністрації Олександром Пеклушенком і хочу почути інформацію від вас, - зазначив Юрій Павленко.
Уповноважений Президента України зазначив, що Запорізька область має невтішні показники щодо влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, і його завдання – визначити причини такої тенденції, знайти шляхи покращення ситуації та вислухати побажання опікунів щодо внесення змін до законодавства.
Юрій Павленко отримав багато запитань від учасників «круглого столу». Більшість з них стосувалася нелогічної, на погляд батьків-вихователів, роботи інтернатних закладів, які ускладнюють процес усиновлення, а інколи взагалі виступають проти того, щоб прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу всиновлювали дітей.
- Існують певні обмеження щодо кількості дітей, яких ви можете усиновити. Для прийомної сім’ї це чотири дитини, для дитячого будинку сімейного типу – не більше десяти, з урахуванням власних дітей. Але якщо вам складно всиновити дитину, а для відмови немає серйозних підстав – це проблема, яка вимагає негайного вирішення, - зазначив Юрій Павленко.
За словами батька прийомної родини, директора благодійного фонду «Щаслива дитина» Альберта Павлова, який постійно працює у цій галузі, у людей, які хочуть усиновити дитину, дійсно часто виникають конфлікти з директорами інтернатних закладів.
- Дуже часто я чую від директорів інтернатів негативні відгуки щодо прийомних родин, і пов’язано це не тільки з тим, що інколи дітей повертають. Працівники інтернатів вважають, що у випадках, якщо дітей будуть активно всиновлювати, їх заклади будуть просто закривати. А в деяких селах та районах роботи й так небагато, от вони й бояться. Через все це людям важко всиновити дитину, навіть якщо вони дійсно цього дуже хочуть, - повідомив Альберт Павлов.
Юрій Павленко зазначив, що знайомий з проблемами в запорізьких інтернатах, і тепер це питання буде знаходитися під серйозним контролем.
- Дане питання буде обговорюватися на колегії облдержадміністрації, і я буду просити Олександра Пеклушенка, щоб він дав завдання своєму профільному заступнику Миколі Ярмощуку провести перевірку за всіма переліченими сьогодні пунктами, особливо – стосовно директорів інтернатів, - зазначив Юрій Павленко.
За словами Уповноваженого Президента України, під час зустрічі з Олександром Пеклушенком вони досягли повного порозуміння, тож всі проблеми, визначені на засіданні «круглого столу», будуть донесені і до голови ОДА, і, за необхідності, – до центральних органів влади.
Управління у справах преси та інформації