Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В КДЦ «Байда» відбулося публічне обговорення проекту розпорядження голови облдержадміністрації «Про встановлення граничних торговельних надбавок на лікарські засоби і вироби медичного призначення», які регулюються державою

4 квітня 2005 - 17:43

Позицію влади вже висловлено в проекті регуляторного акту, мета якого – соціальний захист громадян від росту цін на лікарські засоби. Він надрукований в газеті «Запорізька правда» від 2 квітня 2005 року.

Позиція ж підприємців виявилась не однозначною. Комунальне господарство «Фармація» (Запоріжжя) підтримує цей проект. Від регулювання цін їхній прибуток зменшиться лише на 4-5%, бо лікарських засобів, які дотуються державою в асортименті не так вже й багато. Скажімо, якщо настій валеріани сьогодні коштує 1 грн.03 коп, то буде коштувати 95 копійок.

Інші доводять, що не витримають нововведення невеликі фірми і окремі аптечні установи. Представники ТОВ «Фарматек», «Текофарм» і аптек, які ще самостійно виготовляють ліки, як аргумент наводили факти завищеної плати за комунальні послуги, керівники районних центральних аптек аргументовано доводили не прибутковість своєї роботи, бо ціни на ліки там і так невеликі. А після встановлення граничних торгівельних надбавок аптечні кіоски при сільських фельдшерсько-акушерських пунктах взагалі треба буде закрити. Їх утримувати буде просто не доцільно, а дотації на їхню роботу не передбачені в бюджеті.

Дистрибютерні компанії теж доводять, що після регулювання цін змушені будуть закритись, бо нині їх надбавки становлять 7-8% від ціни товаровиробника.

Всі присутні на нараді були одностайними, що варто переглядати ціни виробників  медикаментів, вивчити їхню рентабельність, а ще відкривати соціальні аптеки, роботі яких вони готові сприяти. Корінь зла провізори вбачають і в діяльності самих медичних працівників, які інколи навмисне призначають дорогі імпортні ліки пацієнтам, забуваючи про те, що є дешевші вітчизняні аналоги і адресують купувати їх в ті чи інші конкретні аптеки.

Виступаючи перед підприємцями заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін наголосив, що почувши все вище сказане, він  пропонує створити робочу групу, яка б вивчила питання оплати  окремими аптечними установами комунальних послуг, роботи сільських фармацевтів, відпрацювати заходи, реалізація яких приведе до реального зниження цін на ліки. Проект доопрацювати протягом квітня. І, що найголовніше, треба розширювати конкуренцію, а не монополію у цій сфері, провести тендер на право роботи в приміщеннях медичних закладів. О. Сін попрохав підприємців протягом квітня, поки буде вивчатись проблема, не підвищувати роздрібні ціни на ліки, спекулюючи на підвищенні пенсій і зарплат бюджетникам. Останні дали таку обіцянку. Чого варте їхнє слово, поживемо – побачимо.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 237 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Діалог влади та бізнесу: на порядку денному – енергонезалежність в умовах воєнного часу

Гранти для ветеранів на відкриття та розвиток власної справи у Запорізькій області: оголошено конкурс

Мелітопольська міська рада підтримала президентський План Перемоги

Гаряча лінія Запорізької ОДА: громадяни отримали відповіді на свої питання

Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 287 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Можливість здобути нову професію: у Запоріжжі з’явиться кулінарний хаб

Підтримка військових, ВПО та постраждалих від війни – пріоритети обласної влади на 2025 рік

Громадяни можуть мобілізуватись до військових частин напряму: в ТЦК та СП розповіли про способи потрапити до війська