Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сівозміни та мінеральні добрива мають стати зоною особливої уваги аграріїв

15 березня 2012 - 10:41

Сівозміни та мінеральні добрива – мають стати зоною особливої уваги аграріїв

Під час розширеної наради з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Дудка визначив напрямки,  спрямовані на підвищення продуктивності праці запорізьких аграріїв.

- Протягом останніх трьох років хлібороби області збирали понад 2 мільйони тонн зерна щосезону.  Однак вже у 2015 році ми плануємо збільшити цей показник до 3 – 3,2 мільйона тонн, - повідомив О. Дудка. Для того, щоб сільгоспвиробники змогли виконати поставлене завдання, фахівці ГУ агропромислового  розвитку облдержадміністрації та науковці розробили ряд заходів.

Зокрема, аграріям області рекомендовано впроваджувати науково обґрунтовані сівозміни, що дозволить без додаткових витрат - матеріально-технічних та трудових - збільшити ефективність використання земель на 15-20%. До того ж, представник обласної виконавчої влади зауважив, що системи обробки ґрунту, добрива, засоби захисту рослин працюватимуть з максимальною віддачею тільки у разі впровадження науково обґрунтованих сівозмін.

 - Порушення оптимальних площ посіву призводить до зниження родючості ґрунтів, що сприяє поширенню хвороб та шкідників, а відповідно впливає і на врожайність культур, - підкреслив Олександр Дудка.

Ще один важливий напрямок, який має забезпечити високу врожайність сільськогосподарських культур, – внесення оптимальних норм мінеральних добрив. Торік у середньому по Україні під сільгоспкультури було внесено 70 кг/га мінеральних добрив. А  в нашій області цей показник не перевищував 45 кг/га. Разом з тим, посадовець відзначив, що пряму залежність урожайності зернових від кількості внесених міндобрив можна простежити на прикладі Великобілозерського району, де у 2011 році отримано найвищий врожай. Торік сільгоспвиробники цього району внесли 71 кг/га діючої речовини.

Також під час проведення весняно-польових робіт аграрії мають приділити увагу впровадженню сучасних систем обробки ґрунту, захисту рослин від бур’янів та шкідників, використанню нових сортів та гібридів сільгоспкультур.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Безбар’єрність в Запорізькій області: громади активно долучаються до створення доступних маршрутів

Прифронтові громади Запорізької області уклали Меморандуми про співпрацю з партнерами з 8 областей України

1500 гривень на спорт для ветеранів: стартував другий етап прийому заявок

1500 гривень на спорт для ветеранів: стартував другий етап прийому заявок

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.04.2025

70-річна жінка та 63-річний чоловік дістали поранень через ворожі атаки по області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1135-го дня війни

Запорізькі спортсмени готуються до змагань в легкоатлетичному манежі

«Пасажири повинні відчувати повагу», – заступниця голови Запорізької ОДА Оксана Матвіїшина про пасажирські перевезення

Кожна гривня до бюджету працює на нашу перемогу: зустріч податкової служби області з представниками територіальних громад

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Гуляйпільська громада зміцнює партнерство з Івано-Франківщиною