Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Дудка провів нараду з питань підприємницької діяльності в агропромисловому комплексі.
Як повідомив посадовець, з 2008 року асоціація економічного розвитку MEDA за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку CIDA реалізує в області Український проект розвитку плодоовочівництва.
Про поставлені завдання, досягнуті результати та перспективи від впровадження проекту присутніх поінформували директор Інституту підвищення кваліфікації та дорадництва (м. Мелітополь) Геннадій Подшивалов та менеджер проекту в Запорізькій області та АРК Олег Осаулюк.
За словами Г. Подшивалова, мета проекту – надання допомоги невеликим фермерським господарствам, приватним особам, які мають присадибні ділянки або земельні паї, для підвищення їх виробничого потенціалу. Вже протягом чотирьох років спеціалісти проекту допомагають селянам освоїти новітні технології, віднайти кредитні ресурси, зорієнтуватися на ринку збуту, надають консультативне та технологічне супроводження для груп фермерів, сприяють виділенню грантів на придбання необхідного обладнання. Проект спрямований на розвиток бізнесу в чотирьох напрямках: вирощування ягід, столового винограду, овочів та лікарських трав.
Учасниками проекту стали вже понад 2,1 тис. селян у Токмацькому, Кам’янсько-Дніпровському, Михайлівському, Вільнянському, Мелітопольському та Якимівському районах. Площа, на якій вони вирощують сільськогосподарську продукцію, сягає понад 460 га.
При цьому директор Інституту підвищення кваліфікації та дорадництва наголосив, що в кінцевому результаті керівництво асоціації економічного розвитку MEDA розраховує на те, що учасники проекту створять об’єднання фермерських підсобних господарств, які у подальшому самостійно здійснюватимуть ефективний маркетинг та захищатимуть інтереси своїх членів.
Ще один напрямок діяльності проекту, який особливо цікавить обласну виконавчу владу, – розвиток молочного скотарства. За підтримки проекту в області створено та активно працюють два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи в Токмацькому районі, які займаються розведенням великої рогатої худоби, розведенням свиней, закупівлею молока від населення тощо.
- Розвиток сільського господарства, особливо галузі молочного скотарства, обласна влада визначила як першочерговий пріоритет. Ми вдячні організаторам проекту за співпрацю і, сподіваємося, що цей позитивний досвід буде поширений по всій території регіону, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Дудка. На переконання посадовця, у співробітництві з проектом мають бути зацікавлені перш за все депресивні території, такі як Степногірськ. Тож інформація про Український проект розвитку плодоовочівництва асоціації економічного розвитку MEDA буде поширена в районах області.
Довідково: офіційний сайт Українського проекту розвитку плодоовочівництва www.uhdp.org.ua
Управління у справах преси та інформації