Процеси реформування системи пенсійного страхування вже приносять конкретні якісні результати. Зокрема, завдяки практичній реалізації Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» торік сума щомісячної сплати єдиного внеску страхувальниками збільшилась на 15,9 % або на 825 млн. грн.
За рахунок виконання всього комплексу заходів, визначених законом та спрямованих на стабілізацію бюджету Пенсійного фонду, забезпеченість в області пенсійних виплат за рахунок власних коштів зросла до 82,4 % проти 76,2 % у 2010 році.
Крім того, у зв’язку з новим розміром прожиткового мінімуму з 1 січня поточного року середній розмір пенсійних виплат в області склав 1253,93 грн. За попередніми розрахунками спеціалістів ГУ ПФУ в Запорізькій області на кінець року середній розмір пенсії складатиме 1385,60 грн.
Також впродовж року поетапно зростатиме і прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність - з 820 грн. у січні до 884 грн. у грудні (загалом на 8%).
- Такі показники свідчать про те, що пенсійну реформу не варто розглядати лише в розрізі підвищення пенсійного віку. Це питання набагато глибше. Основна ж мета реформи – забезпечення гідного рівня життя громадянам, які досягли пенсійного віку чи втратили працездатність, - пояснив заступник голови ОДА Микола Ярмощук.
Президент України Віктор Янукович у своєму виступі на відкритті 10 сесії Верховної Ради України підкреслив, для подальшого розвитку пенсійної системи і виведення бюджету Пенсійного фонду на рівень бездефіцитності існує нагальна необхідність в ухваленні ряду законів. Зокрема, щодо поступового перерозподілу ставки внеску на пенсійне страхування між працедавцем та працівником; вдосконалення порядку призначення та індексації пенсій, створення рівних умов індексації пенсії незалежно від закону, за яким вона була призначена; звільнення солідарної пенсійної системи від невластивих для неї видатків, зокрема, на фінансування дострокових та пільгових пенсій.
Управління у справах преси та інформації