У Запорізькому обласному клінічному онкологічному диспансері відбулося засідання круглого столу з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
Проблема захворювань на рак молочної залози потребує уваги держави, громадськості, заявляють учасники засідання.
За даними канцер – реєстру КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» в Запорізькій області, серед провідних локалізацій злоякісних новоутворень у жінок - рак молочної залози (18,7%).
У світі останнім часом завдяки ранньому виявленню цього захворювання намітилась тенденція до зниження смертності (в середньому на 1% за рік). На жаль, в Україні, у т.ч. Запорізькій області, рак молочної залози ще досить часто діагностується в запущених стадіях. З метою покращення ситуації Законом України від 23 грудня 2009 року № 1794-VI прийнята Загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, в нашій області діє відповідна регіональна програма.
Не останню роль у пізньому зверненні до лікарів - професіоналів грає непоінформованість населення про справжній стан проблеми раку грудної залози та неконтрольований стихійний розквіт самореклами «народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей. Через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба прогресує, з прикрістю говорять фахівці. Здоров'я жінки багато в чому залежить від її способу життя, поведінки, наголошують вони.
У Запорізькій області значну роботу з профілактики, зниження ризиків розвитку злоякісних пухлин та успішної реабілітації хворих на це захворювання, у т. ч. з використанням оздоровчих спортивно-реабілітаційних програм, проводить громадська організація «Переможемо рак» та її волонтери разом з лікарями і співробітниками кафедри онкології ЗМАПО. Розроблена та виконується програма психологічної підтримки та відновлення рухової функції хворих на рак молочної залози у басейні, проводиться лікування лімфостазів за допомогою апарату вакуумної компресії.
Управління у справах преси та інформації