Протягом тижня працівниками правоохоронних органів проводилося відпрацювання місць стихійної торгівлі. Як повідомив під час обласної селекторної наради начальник управління профілактики правопорушень ГУ МВС у Запорізькій області Анатолій Ткаченко, під час відпрацювання складено 309 протоколів про адміністративні правопорушення, вилучено 240 кг неякісної м’ясної продукції та 44 кг риби.
- Проте говорити, що ми зможемо ліквідувати стихійну торгівлю, не доводиться, - зазначив Анатолій Ткаченко. – Стихійники, як гриби. Ми ліквідуємо одне місце незаконної торгівлі, але воно з’являється в іншому місці.
З підполковником міліції погодився і заступник голови ОДА Петро Гончарук.
- Зрозуміло, що виключно силовими засобами ліквідувати несанкціоновану торгівлю неможливо, – наголосив посадовець. – Саме тому ми вимагаємо від влади на територіях зайнятися організаційними питаннями і перевести стихійну торгівлю у законодавче поле. Є багато прикладів того, як на колишніх місцях стихійної торгівлі зараз працюють офіційні ринки. Потрібно не просто заборонити людям торгувати у місцях, які для цього не передбачені, а запропонувати їм альтернативні місця для торгівлі.
Під час наради було відзначено, що найгіршою ситуація з торгівлею в незаконних місцях є в обласному центрі, особливо у Жовтневому, Заводському та Комунарському районах Запоріжжя. Не набагато кращим є стан справ і в Бердянську.
Управління у справах преси та інформації