На підставі дозволу Міністерства охорони здоров’я 15 вересня була створена медична комісія, яка протягом тижня працювала з документацією та учасниками проведення операції дівчині в приватній клініці.
За підсумками роботи комісія дійшла наступних висновків: згідно наданої документації до обраної методики проведення самої операції зауважень до хірурга немає. Також вибір методики анестезіологічної допомоги та підходу до оперативного втручання відповідають анестезіологічним і хірургічним стандартам.
«При катетеризації правої підключичної вени, проведеної на тлі зовнішнього масажу серця, була перфорована підключична вена й верхня частина правої легені. В постреанімаційному періоді протягом 12 годин, згідно карти інтенсивного спостереження, зберігався набряк легенів. У ранньому постопераційному періоді тричі проводилася санаційна бронхоскопія. Інтенсивна терапія набряку легенів була неефективною, незважаючи на введення діуретиків і отримання діурезу до чотирьох літрів. Згідно медичної документації не залучалися консультанти та суміжні фахівці. Не діагностовано пневмоторакс, дренування плевральної порожнини не виконано», - зазначено в документі про результати роботи комісії.
Також у документі комісія стверджує, що причину первинної зупинки серця за наявною документацією уточнити неможливо, а тактика вибору інфузійно-трансфузійної терапії гострої серцево-судинної недостатності в постреанімаційному періоді повинна була бути обмеженою.
Усі матеріали та висновки комісії будуть передані профільному міністерству та прокуратурі для вжиття необхідних заходів реагування.
Крім того, на сьогодні ще не завершена судово-медична експертиза, яка має велике значення для більш повного вивчення причин загибелі молодої дівчини внаслідок оперативного втручання у приватній клініці обласного центру.
Управління у справах преси та інформації