Таку сумну статистику озвучила начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Антоніна Матвєєва під час тематичного семінару для фахівців, які працюють зі «складними» підлітками. Тема семінару - «Впровадження інноваційних технологій роботи з бездоглядними та безпритульними дітьми». Його основна мета – ознайомити працівників служб у справах дітей з успішним досвідом роботи в цьому напрямку.
Благополучна сім’я – чи не головний чинник у вихованні дітей. А кількість батьків позбавлених своїх прав у Запорізькій області нажаль збільшує також статистику дитячої злочинності. За словами Антоніни Матвєєвої, за цим показником, регіон посідає одне з перших місць в Україні. Тож, цілком зрозуміло, що роботу в напрямку соціалізації та реабілітації дітей, які потрапили під кримінальну відповідальність слід активізувати. Так само, як і роботу зі збільшення дитячих будинків сімейного типу тощо. Є також необхідність у профілактичній роботі з підлітками із неблагополучних сімей, дітей, що отримали покарання за злочин.
Серед проектів представлених учасникам семінару – «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні», а також пілотний проект запроваджений у Мелітополі. Його організатори представили свої напрацювання з організації роботи, який отримали в тому числі під час навчання у Канаді. У систему реабілітації підлітків із кримінальним минулим тут залучають робітників прокуратури, психологів, громадські організації, служби зайнятості.
Управління у справах преси та інформації