Діти-інваліди, які ще донедавна могли отримати середню освіту тільки шляхом індивідуального навчання, відтепер - з відкриттям у Запорізькому навчально-реабілітаційному центрі-інтернаті «Орієнтир» (колишній інтернат №5 для дітей із вадами зору) блоку для сліпих - отримали можливість навчатися у школі у колі своїх однолітків, що на думку фахівців, суттєво полегшує їх подальшу соціалізацію.
Першого вересня шкільне життя тут розпочнуть шестеро юних запоріжців, чотирьом з них за віком слід іти до першого класу, а ще двом вже виповнилося 11 та 15 років. За словами їх першої вчительки – тифлопедагога Олександри Байші для початку навчання незрячих дітей вік не має визначального значення. Головне, що тут забезпечені спеціальні умови для їх успішного розвитку і початкової освіти.
У блоці за кошти обласного бюджету обладнано затишні кімнати для навчання та ігор, спальня, місце для прийому їжі, санвузол.
За словами директора центру «Орієнтир» Ганни Тихомирової, Запоріжжя стало третім обласним центром в Україні після Харкова і Дніпропетровська, де працюють спеціальні класи для навчання і виховання сліпих дітей.
На урочистості з нагоди відкриття нового підрозділу до центру «Орієнтир» зібралися чимало людей – діти, батьки, викладачі, вихователі, представники регіональної влади. Для всіх ця символічна подія стала справжнім святом.
- Особисто я хотів би, щоб потреби у таких навчальних підрозділах у нашому суспільстві було якомога менше. Але сьогодні проблема інвалідізації дітей через сліпоту існує. І регіональна влада не відсторонюється від труднощів таких родин, а надає конкретну допомогу, - зазначив заступник голови ОДА Микола Ярмощук. - Голова облдержадміністрації Борис Петров виявив особисту зацікавленість і взяв під свій патронат вирішення завдання із підготовки такого блоку для навчання незрячих дітей. Щиро радію, що сьогодні, напередодні Дня знань, ми відкриваємо цей навчальний комплекс.
Управління у справах преси та інформації