Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Впровадження земельної реформи стартує на початку 2012 року

26 липня 2011 - 15:09

Терміни  та механізми підготовчого етапу земельної реформи в Україні обговорили сьогодні учасники всеукраїнської селекторної наради, яку провів Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. Посадовець окреслив основні задачі виконавчої влади на місцях для ефективного реформування ринку землі, насамперед,  проведення активної роз’яснювальної роботи серед селян.

- Селяни мають зрозуміти позитивні зрушення, які принесе заплановане реформування, - підкреслив  Микола Присяжнюк. – Адже для того,  аби цивілізовано розвивати аграрний ринок, слід завершити реформування ринку землі. На сьогодні ситуація така, що ні власники земельних паїв, ні орендарі не хочуть ринку землі. Слід залучити науковців, аграріїв, економістів до обговорення законопроекту про ринок землі, створити спеціальні штаби, провести збори селищних голів тощо. Треба максимально вивчити це питання та надати усі пропозиції від територій до 1 січня 2012 року. Тоді  весь наступний рік ми присвятимо впровадженню даної реформи.

Міністр аграрної політики також відзначив, що земельне законодавство дозволить провести оцінку земель сільськогосподарського призначення, надасть можливість продавати земельні ділянки, віддавати їх в оренду або ж під заставу кредиту в банку. Планується також  пільгове надання  землі для молоді, що має бажання займатися хліборобством або тваринництвом. Разом з тим, законопроект, який вже зареєстровано у Верховній Раді, передбачає право на покупку землі виключно  громадянами України, фермерами  та державою. Також вносяться пропозиції щодо консолідації земель,  обмеження  максимальної площі, яка оформлюється у власність тощо.   

 

Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації 

Читайте також

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

В Запоріжжі відбувся чемпіонат з рукопашу «Спас» на честь Тараса Шевченка

«Борітеся – поборете!»: у Запоріжжі вшанували памʼять Кобзаря Тараса Шевченка

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1109-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 478 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Міжнародний квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?»: перевірте свої знання

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Постачання когенераційних установок та їх захист: голова ЗОДА й представники GIZ обговорили можливості для енергетичної незалежності регіону

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 08.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 522 удари по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1108-го дня війни