Учасникам громадських слухань, присвячених виконанню пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації, була презентована Програма забезпечення продовольчої безпеки області на 2011-2015 роки.
За словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Литвина, при розробці програми акцент робився на практичному аспекті. Фахівці проаналізували основні елементи, які впливають на сьогоднішню ситуацію, - ринок продовольства та агропромислове виробництво. Після ретельного аналізу обрано основні напрями роботи: споживання, логістика та збереження, а також виробництво продуктів. Окремо виділено такий важливий напрямок як розвиток оптового ринку сільгосппродукції.
Перший заступник голови ОДА відзначив, що в ході роботи над програмою було виведено основне правило: зі збільшенням питомої ваги своєї продукції збільшується рівень продовольчої безпеки.
Передбачається чотири етапи реалізації загальних положень і впровадження механізмів у сферах продовольчого ринку. На першому етапі, 2011-2012 роки, вони будуть стосуватися овочів першої необхідності, хліба і хлібобулочних виробів. На другому, 2012-2013, - овочів, м'яса та м'ясопродуктів. У 2013-2014 роках робота зосередиться на питанні забезпечення рибою. На останньому етапу - молока та молокопродуктів.
Голова облдержадміністрації Борис Петров неодноразово заявляв, що завдання обласної влади - уникнути цінових стрибків і спекуляції. І досягти цього можна лише ринковими методами. Цей підхід також знайшов відображення в програмі.
Як зазначив Олексій Литвин, розробники програми свідомо відійшли від силових методів впливу на ситуацію на ринку. Кредитування та інтервенція, на їх погляд, будуть більш ефективними і не призведуть до загострення проблем. Позитивним прикладом роботи за цим принципом є стабілізація цін на хлібобулочні вироби взимку цього року.
У ході обговорення представники громадськості відзначили як безсумнівний плюс програми можливість її постійного вдосконалення. Голова Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» Владислав Сергієнко заявив, що така програма матиме велике значення для агропромислового комплексу. Її безперечною перевагою є можливість врахування та корекції відповідно із досягнутими результатами та економічними умовами.
Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Володимир Бандуров зазначив, що досвід облдержадміністрації у питанні розробки Програми продовольчої безпеки може бути використаний для розповсюдження по всій Україні.
Управління у справах преси та інформації