За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталії Мотовиці, з 2005 року кількість дільничних лікарень в районах області зменшилася з 24 до 18 за рахунок їх реорганізації в сільські лікарські амбулаторії або амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Натомість кількість сільських лікарських амбулаторій збільшилася з 113 до 124, з яких – 91 становлять амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Нині триває оптимізація мережі долікарських закладів шляхом реорганізації ФАПів, що обслуговують більше 1 тис. населення, в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В цілому з 2005 року кількість ФАПів зменшилася з 413 до 396, у тому числі 7 реорганізовано в сільські лікарські амбулаторії або амбулаторії загальної практики сімейної медицини. До того ж тільки протягом 2010 року в області додатково відкрито 7 нових закладів загальної практики сімейної медицини, всі в сільській місцевості.
На сьогодні в Запорізькій області функціонує 109 медичних закладів ЗПСМ із 251 дільницею, в яких медична допомога надається на засадах загальної практики – сімейної медицини. На цей час 24% населення області отримує медичні послуги у сімейних лікарів. Охоплення сімейною медициною сільських жителів складає 59%, міських – 13%.
- Кількісні зміни у мережі медичних закладів у сільській місцевості регіону покликані суттєво покращити якість надання медичних послуг населенню на територіях. Варто зазначити, що реорганізуючи ФАПи, де прийом вели фельдшери, у лікарські амбулаторії сімейної медицини, де працюють лікарі з вищою медичною освітою, ми суттєво піднімаємо планку, - коментує ситуацію заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук. - Очільник області Борис Федорович Петров поставив своїй команді завдання забезпечити всі умови для надання належної і доступної медичної допомоги всім жителям краю. Сьогодні ми вже у дорозі, тобто, у процесі виконання цього завдання. А дорогу подолає той, хто йде.
Управління у справах преси та інформації