На ініціативу обласної державної адміністрації взяти участь у розширеній конференції на тему «Стан реалізації та перспективи розвитку політики енергозбереження» відгукнулися понад 100 зацікавлених осіб, представників промислових підприємств та наукових закладів області. За словами заступника голови ОДА Петра Гончарука, який очолив захід, зростання зацікавленості в енергозберігаючих технологіях не є випадковим. Адже сучасний економний підхід до використання природних ресурсів є гарантією зниження тарифів, збереження навколишнього середовища тощо.
- Якщо ми хочемо досягти суттєвого зниження тарифів за умови подорожчання традиційних енергоресурсів у всьому світі, ми маємо більш активно застосовувати технології збереження енергії та використання альтернативних її джерел, - підкреслив посадовець. – У Запорізькій області ми вже маємо позитивні приклади використання таких систем як котельні, що працюють на альтернативному паливі, цікаві проекти з вітроенергетики тощо. Тож прагнемо поділитися надбаним досвідом і почути нові цікаві пропозиції.
Разом з тим, у цільовій державній програмі. спрямованій на підтримку енергозбереження, є певні зміни у системі розподілу коштів, які спонукають території розробляти власні проекти з метою економії ресурсів. На цьому питанні зупинився у своїй доповіді начальник ГУ промисловості та розвитку інфраструктури Євген Семечаєвський.
- Якщо раніше при розподілі бюджету гроші на реалізацію проектів виділялись цільовим призначенням, то тепер вони будуть скеровані виключно на готові перспективні проекти. Тож маємо самі розробляти свої проекти на територіях, - резюмував доповідач.
Загалом обласна державна адміністрація застосовує низку заходів, спрямованих на підвищення мотивації місцевої влади та підприємств області, у тому числі, й у сфері житлово-комунального господарства. Серед них - проведення конкурсу на кращий енергозберігаючий проект, на участь в якому подали заявки 22 підприємства.
Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації