Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Своєчасність виплат, зростання розміру і повна легалізація заробітної плати – запорука забезпечення соціальної безпеки в регіоні

10 червня 2011 - 15:55

На засіданні колегії обласної державної адміністрації, яке провів очільник регіону Борис Петров, саме питання щодо стану оплати праці в області і забезпечення своєчасної виплати заробітної плати визнано таким, що суттєво впливає на забезпечення соціальної безпеки на території.

Як зазначив у своїй доповіді заступник голови ОДА Микола Ярмощук, саме від того, яку легальну заробітну плату отримують працівники, залежить рівень надходжень до місцевих бюджетів і Пенсійного фонду, а отже, і реалізація відповідних соціальних програм, намічених органами влади, соціальне забезпечення громадян пільгових категорій.

 За статистичними даними 38% працівників металургійної, видобувної, енергетичної галузей у першому кварталі поточного року отримували зарплату, яка здебільшого за своїм розміром перевищувала оплату праці їх колег в інших регіонах. Разом з тим, у більшості галузей економіки вона зафіксована на дещо нижчому рівні. Так, у сільському господарстві – на 107 грн.( на 7%), у будівництві – на 458 грн. (24%), у сфері торгівлі – на 624 грн. ( 30%). В цілому, меншу ніж на інших територіях зарплатню в нашій області отримують понад 55% працівників.

- Головним напрямком підвищення офіційного рівня оплати праці сьогодні є виведення із тіні відносин між працедавцем і робітником, - зазначив Микола Ярмощук. - Поки Верховна Рада розглядає законопроект, який передбачає підвищення відповідальності працедавців за використання нелегальної робочої сили, виконавча влад на місцях мусить точно з’ясувати, на кого і де працюють жителі області.

За даними моніторингу економічної активності населення в нашій області, отримують прибутки і відносяться до зайнятих на робочому місці 826 тисяч осіб, а сплачують податки лише 573, 5 тисяч, тобто 70%.

Учасники засідання, обговоривши ситуацію щодо створення нових робочих місць, з’ясували, що тільки з початку нинішнього року їх з’явилось понад 12 тисяч, і кожне п’яте – шляхом його легалізації.

Також ретельно досліджено ситуацію із погашенням боргів із заробітної плати працівникам області. Зроблено чимало. Тільки за 4 місяці поточного року прокуратура порушила 36 кримінальних справ за фактами порушень законодавства у цій сфері. Втім, ситуація залишається напруженою, і більше того, з’являються нові боржники, до того ж серед економічно активних підприємств, у числі яких чималий сегмент комунальних.

Підбиваючи підсумок розгляду даного питання, голова облдержадміністрації Борис Петров відповідальність за покращення стану виплати заробітної плати працівникам області поклав, в першу чергу, на органи виконавчої влади на територіях.

- Це питання соціальної безпеки в нашому регіоні, - зазначив посадовець.

За результатами засідання колегії голова облдержадміністрації підписав розпорядження, в якому визначено конкретні завдання і цільові заходи з їх виконання.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми