Завдяки активним заходам вжитим обласною виконавчою владою у квітні погасили борги 14 підприємств. Ще 27 зменшили суму заборгованості на 14,4 млн. грн. В цілому, станом на 22 квітня поточного року в області заборгованість становила 49,5 млн. грн., в т.ч. на економічно активних підприємствах – 8,6 млн. грн.
Завдяки вжитим заходам, в тому числі позовам до прокуратури в березні, за даними органів статистики, загальна сума заборгованості по заробітній платі зменшилася на 1,5 млн. грн. (або на 2,3 %). На 1 квітня 2011 року вона складала 63,9 млн. грн. При цьому борги економічно активних підприємств скоротилися на 1,4 млн. грн. або 6% і склали 22,9 млн. грн.
Найбільшими боржниками залишаються підприємства державного сектору економіки. Їх питома вага в структурі загальної заборгованості перевищує 70 %, а в групі підприємств-банкрутів складає 85%. Найбільшими боржниками серед банкрутів залишаються: ЗДП “Радіоприлад” (12,5 млн. грн.), ЗДП “Кремнійполімер” (8,9 млн. грн.), Бердянський державний завод скловолокна (2,9 млн. грн.), ВАТ “Вуглецевий композит” (1,9 млн. грн.).
Позиція керівництва обласної державної адміністрації щодо підприємств-боржників залишається жорсткою. Очільник області Борис Петров неодноразово наголошував, що відповідальність за борги перед працівниками лежить особисто на керівництві підприємств. А заробітна плата має виплачуватись за будь-яких економічних умов роботи підприємства.
Нагадаємо, що на початку 2011 року заборгованість із заробітної плати перед працівниками області становила 52,2 млн. грн., у т.ч. 12,7 млн. грн. припадало на економічно активні підприємства.
Управління у справах преси та інформації