Такі дані оприлюднив під час свого виступу перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Надрага. За словами посадовця, непропорційність між працюючим населенням та громадянами, які досягли пенсійного віку, в подальшому призведе до ще більшого дисбалансу пенсійного фонду держави.
- Треба зважити на те, що, починаючи з 70-х років, кількість населення в європейській частині Радянського Союзу поступово знижувалася. І, на жаль, ситуація не змінилася зі здобуттям незалежності, - зазначив заступник Міністра соціальної політики. – У подальшому, свідчать науковці, чисельність громадян, які досягли пенсійного віку, продовжить зростати. Отже, зменшуватимуться надходження до пенсійного фонду. І якщо ми не будемо реформувати пенсійну систему, через декілька років держава не зможе виплачувати пенсії громадянам навіть на тому рівні, який маємо сьогодні.
Василь Надрага також зауважив, що згідно нині діючого законодавства існує велика різниця між мінімальним розміром пенсій чоловіків і жінок. Вона становить 993 гривні для жінок і 1441 гривню – для чоловіків. Занепокоєння викликає також суттєва різниця між пенсійним віком жінок і чоловіків. Втім, підвищення пенсійного віку для жінок не є безумовним. А пропозиція збільшити пенсійний вік жінок з’явилася з огляду на європейський досвід, який не може бути однозначно пристосований до українського рівня життя.
- Принаймні, наша з вами задача, - звернувся до учасників наради В.Надрага, - знайти правильні для обох сторін шляхи вирішення проблем пенсійного фонду – і держави, і громади. Наразі ми продовжуємо обговорення пенсійної реформи. І як тільки дійдемо до взаєморозуміння, до діалогу – розпочнеться структурна робота, - підкреслив урядовець.
Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації