Учасники обласної селекторної наради з питань АПК, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Литвин, одностайно зазначили, що темпи весняно-польових робіт у Запорізькій області загальмувала дощова погода. Саме тому засіяно лише 124 тисячі гектарів ранніх зернових, що складає 53% від плану. Проте ситуація з посівною у різних районах області суттєво відрізняється. Якщо у Мелітопольскому, Кам’янсько-Дніпровському, Василівському та Веселівському районах засіяно 73-82 % від запланованої площі, то у Запорізькому, Куйбишевському, Новомиколаївському та Бердянському районах лише 14-34%. На думку начальника ГУ агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимира Журавльова, такий розбіг показників пов’язаний з часом початку весняно-польових робіт – хто розпочав посівну своєчасно, той встиг засіяти великі площі до початку дощів.
Ще гірший стан з посівами круп’яних культур, особливо гречки. За дорученням уряду цього року Запорізька область має збільшити площу посіву гречки із 1200 до 4000 гектарів. Але у Розівському та Якимівському районах навіть задекларували лише 50% запланованої посівної площі. Не дотягують до плану також у Бердянському, Вільнянському, Новомиколаївському, Оріхівському, Чернігівському та Мелітопольскому районах.
- Нам відомо, що у деяких районах області планується перевищити державні ліміти посіву соняшника, - наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Литвин. - Ми можемо змиритися з цим, але за умови виконання плану посіву зернових та круп’яних культур.
У ході обласної селекторної наради також обговорювалося питання укладання сільгосппідприємствами області форвардних контрактів з Аграрним фондом України. На цей час лише 16 підприємств з 8 районів Запорізької області уклали контракти на умовах форварду. Вони взяли на себе зобов’язання здати державі 20350 тонн пшениці і вже отримали від Аграрного фонду більше 17,5 мільйона гривень.
Управління у справах преси та інформації