Підписання чергового Меморандуму із хлібопекарськими підприємствами регіону голова обласної державної адміністрації Борис Петров назвав важливою справою, що стала наслідком діалогу з бізнесом. Адже завдання бізнесу – задовольняти потреби ринку та дотримуватись прозорого ціноутворення. Тоді як задача виконавчої влади – надавати всю можливу допомогу для розвитку та забезпечення населення якісною продукцією за доступними цінами.
- Наразі ситуація склалася таким чином, що ціна на зерно суттєво підвищилася на світовому ринку, - зазначив Борис Петров, - отже, й український ринок відреагував подорожчанням зерна, і, як наслідок, борошна. Цілком зрозуміло, що в нинішніх економічних умовах подорожчання основного продукту вдарить по фінансових можливостях населення. Тож маємо зробити усе можливе для того, аби підтримати населення області, забезпечити стабільну ціну на соціальні сорти хліба в усьому регіоні.
Також голова облдержадміністрації зауважив, що нинішній Меморандум – це продовження вже розпочатої роботи, яка дає свої позитивні результати. Нагадаємо, що у лютому обласна влада підписала Меморандум з керівництвом хлібозаводів № 3 та № 5, а також ЗАТ «Агросервіс 2000». Згідно документа, хлібопекарські підприємства взяли на себе обов’язок не підвищувати ціни на соціальні сорти хліба. У свою чергу, керівництво ОДА сприяло виділенню зерна з Аграрного фонду за ціною, нижчою від ринкової. Сьогодні Меморандум підписано також з ТОВ «Мелітопольський хлібокомбінат», ВАТ «Бердянський хлібокомбінат», ТОВ «Хліб Токмака», ВАТ «Оріхівський хлібокомбінат». Разом ці підприємства виробляють 86% від загального обсягу виробництва хліба в області. На сьогоднішній день всі ці підприємства уклали угоди з Аграрним фондом на закупку 3300 тонн борошна щомісяця за ціною, нижчою від ринкової на 500-600 гривень.
Підвищення цін на соціальні сорти хліба на час дії Меморандуму (до нового врожаю) не буде в жодному разі, запевнили виробники хліба.
Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації