Головна мета наради – вивчення досвіду щодо створення державної системи моніторингу на територіальному рівні у Запорізькій області та висвітлення механізму взаємодії суб’єктів державної системи моніторингу довкілля регіонального рівня на прикладі надзвичайної ситуації, що склалася у Мелітопольському районі.
Учасники наради відзначили, що високий ступінь техногенного навантаження негативно впливає на стан навколишнього природного середовища, тому сучасна екологічна ситуація у Запорізькій області характеризується як складна. Одним із важливих шляхів розв’язання цих проблем має бути створення системи моніторингу довкілля, тобто організація діючої системи спостережень за станом довкілля; розробка науково-обгрунтованих рекомендацій для прийняття рішень про запобігання негативним змінам стану довкілля, його впливу на здоров’я населення та дотримання вимог екологічної безпеки.
Роботу зі створення державної системи моніторингу на територіальному рівні держуправління екології та природних ресурсів у Запорізькій області розпочато з 2001 року. Моніторинг довкілля надасть змогу акумулювати інформацію і розібратися в змінах, які відбуваються.
При держуправлінні на базі відділу державного моніторингу навколишнього природного середовища створено регіональний інформаційно-аналітичній центр. Інформаційно-аналітична система довкілля області необхідна для виявлення критичних чинників антропогенного впливу на довкілля та стан здоров’я населення, збільшення рівня знань про екологічний стан навколишнього природного середовища, більш якісного обґрунтування виконання природоохоронних заходів.
Учасники наради наступного дня виїдуть до Мелітопольського району, де побувають на місці надзвичайної події, оглянуть місце утилізації боєприпасів.