Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості допускається лише за згодою територіальних громад, нагадав голова Запорізької облдержадміністрації Борис Петров під час прес-конференції.
У 2010/2011 навчальному році мережа області складається з 657 загальноосвітніх навчальних закладів. На сьогодні збережено 18 закладів, які залишилися без контингенту учнів.
- Наразі не йде жодної мови про закриття україномовних шкіл. Але проблема існує: на території області функціонує кілька десятків сільських шкіл, де навчається невелика кількість дітей. Зрозуміло, що якість навчання в даному випадку залишає бажати кращого, - зазначив очільник регіону.
За його словами, в облдержадміністрації вивчається питання оптимізації мережі. Заступнику голови ОДА Миколі Ярмощуку надано відповідне доручення. Разом з тим, Борис Петров наголосив на принциповому підході до цього питання: всі пропозиції повинні готуватися виважено та обережно.
- Громада повинна сама прийняти правильне рішення, - підкреслив керівник області.
При цьому потрібно активізувати виконання програми «Шкільний автобус», наголосив він. За останні 5-6 років придбано понад 100 шкільних автобусів.
- Це 60% від потреби. Необхідно ще мінімум 80 автобусів, щоб закрити цю тему. За інформацією народного депутата України Олександра Пеклушенка найближчим часом в області з'явиться ще 10 автобусів, - повідомив Борис Петров.
Крім цього, для забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей в області створюються нові освітні одиниці - територіальні освітні округи. Питання створення сприятливих умов для розвитку інтелектуальних здібностей молоді увійшло до оперативних цілей пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації на 2011 рік
Управління у справах преси та інформації