Донести до Уряду усі зауваження та пропозиції стосовно пенсійної реформи – задача, яку ставить перед собою обласна виконавча влада. Про це заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук заявив під час засідання «круглого столу», на якому обговорили основні тези запропонованого документу. До участі у «круглому столі» запросили представників профспілок, Пенсійного фонду, науковців та працедавців, засоби масової інформації.
Головний висновок, який пролунав у ході дискусії, – альтернативи реформуванню пенсійного законодавства не існує. Дефіцит пенсійного бюджету країни - тільки одна з багатьох причин, які є сигналом для прийняття дієвих рішень. Серед них начальник ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області Анатолій Казачук називає низький рівень пенсій в державі, незбалансованість пенсійного бюджету, демографічна криза та інше.
- Запорізька область завжди вважалась регіоном – донором, - зазначив Анатолій Казачук. – Наразі ж маємо дотаційний статус. У минулому 2010 році з державного бюджету на покриття дефіциту пенсійного фонду області виділено 1, 162 млрд. грн. Це 14,6 % від річної потреби. Видатки на пенсійне забезпечення вже сягнули понад 16 % ВВП. Це дуже велике навантаження на державний бюджет. І на збільшення пенсійного забезпечення громадян в таких умовах годі сподіватися.
Громадські обговорення запропонованої пенсійної реформи триватимуть до кінця січня поточного року. 16 лютого заплановано перші слухання законопроекту у Верховній Раді. І, як зауважив заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук, за цей час маємо донести до загалу усі аргументи стосовно того, що система потребує реформування, аби могла ефективно функціонувати.
Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації