Працевлаштування ветеранів та ветеранок, грантові програми та перенавчання для отримання нових професій. Про все це говорили представники влади, бізнесу та ветеранської спільноти в рамках платформи «Діалог влади та бізнесу».
До онлайн-зустрічі доєдналися 65 учасників, з них понад 40 – представники бізнесу та ветерани. За словами заступниці голови Запорізької ОДА Оксани Матвіїшиної, наші Герої мають бути обізнані щодо механізмів пошуку роботи, а також мати необхідний супровід від підприємців і влади на всіх етапах.
– В Запорізькій області створено розгалужену мережу підрозділів з питань ветеранської політики. Зокрема, такі підрозділи діють при обласній та районних адміністраціях, а також в 63 громадах. Наше завдання – сприяти переходу ветеранів від військової кар’єри до цивільного життя. Йдеться про створення належних умов для працевлаштування, розвитку власної справи, вирішення інших питань, які виникають у ветеранів після звільнення з військової служби, – зазначила Оксана Матвіїшина.
В Запорізькій області наразі нараховується понад 58 тисяч ветеранів, з них майже 75 % – учасники бойових дій. Про плани щодо реінтеграції ветеранів до цивільного життя розповіла начальник Управління з ветеранської політики Запорізької ОДА Олена Сороченко.
– Плануємо створити в Запоріжжі найбільший в Україні ветеранський простір площею понад 5000 кв. м, в якому надаватимуть різноманітні послуги ветеранам, зокрема і консультації щодо працевлаштування. Крім того, держава надає субвенції на оплату заробітної плати фахівців із супроводу ветеранів. Обійняти цю посаду можуть самі ветерани або члени їхніх сімей, щоб допомагати побратимам соціалізуватися. В Запорізькій області на конкурсній основі буде створено 500 таких посад, – розповіла Олена Сороченко і запросила ветеранів до участі у конкурсі.
За даними соціологічних досліджень, багато з ветеранів після повернення до цивільного життя прагнуть змінити професію з урахуванням досвіду, набутого на військовій службі. Держава надає гранти ветеранам на започаткування власної справи та створює можливості для їх перенавчання.
– З початку року до Обласної служби зайнятості звернулися 272 ветерана, понад 50 з них були працевлаштовані. 20 ветеранів та ветеранок отримали ваучери на навчання, 56 осіб підвищили свою кваліфікацію. Ще 4 особи пройшли перенавчання на замовлення роботодавців, – повідомила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.
Під час зустрічі ветеран Іван Бабушкін поділився досвідом створення власної справи – закладу харчування. А представники кадрових служб запорізьких підприємств отримали відповіді на свої питання щодо перенавчання ветеранів та працевлаштування осіб з інвалідністю.
Інформацію про час та теми майбутніх зустрічей за проєктом «Діалог влади та бізнесу» можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова та ЗОДА.