Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область посіла шосте місце в Україні за обсягом валового збору ранніх зернових та зернобобових культур

10 вересня 2018 - 09:43

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, цьогорічні жнива для аграріїв області видалися дуже складними. Протягом 90 днів весняно-літнього періоду на території області через суховії та ґрунтову посуху спостерігалися складні агрометеорологічні умови для вегетації усіх сільгоспкультур. Температура повітря була на 3º вища за норму. У результаті зерно озимої пшениці та ячменю досягло воскової стиглості  вже 10 червня, що на 1,5-2 тижні раніше звичайного.

Попри складні природні випробування аграріями області в цьому році скошено 909 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур і намолочено 2 млн. 98 тис. тонн зерна (у 2017 році – 2907 тис. тонн), у тому числі:

  • озимої та ярої пшениці – 1,647 млн. тонн (2079);
  • озимого та ярого ячменю – 358 тис. тонн;
  • гороху – 89,9 тис. тонн.

Середня урожайність по області становить 23,4 ц/га (у 2017 році 31,6 ц/га), у т.ч.:

  • озимої пшениці –  26,1 ц/га (33,3);
  • озимого ячменю 27,9 ц/га (31.9), ярого ячменю 16,4 ц/га (25,9);
  • гороху – 11,8 ц/га (21,1).

Урожайність ранніх зернових культур на 7-10 ц нижча ніж торік. 

Найвагоміший внесок у цьогорічний каравай зробили аграрії Приазовського району, які намолотили 140 тисяч тонн зерна, Мелітопольського – 116, Пологівського – 97 та Гуляйпільського району – 92 тисяч тонн.

Найменший валовий збір одержали сільгосппідприємства Новомиколаївського району – 38 тис. тонн.

Найвищу врожайність ранніх зернових у поточному році отримали сільськогосподарські підприємства: Великобілозерського району – 42,4 ц/га, Мелітопольського – 33,5 та Запорізького району – 33,1 ц/га.

Найнижча врожайність (19,8 ц/га) спостерігається в сільгосппідприємствах Бердянського району, який найбільше постраждав від цьогорічної посухи.

Через несприятливі погодні умови в Бердянському районі загинуло 105 га ярого ячменю і 68 га гороху, в Чернігівському районі - 215 га гороху. Аграрії недоотримали 432 тис. тонн пшениці, 172 тис. тонн ячменю, майже 45 тис. тонн гороху.

Попри це за обсягом валового збору ранніх зернових та зернобобових культур Запорізька область посіла шосте місце, а по пшениці – четверте місце в Україні.

Весняна посуха і липневі зливи негативно вплинули на якість зерна. Значна частина зерна є невиповненою,  травмованою, з низьким вмістом білка 10-12% та слабкою клейковиною. Але, незважаючи на негативні чинники, близько 50% пшениці, а це 800 тис. тонн, відповідає 2, 3 класу якості, тобто продовольчому.

Зважаючи, що норма споживання на одну особу зерна складає 130 кг, та враховуючи, що в області постійно проживає  1723 тис. осіб, нам потрібно 224 тис. тонн продовольчого зерна. Таким чином жителі області в повному обсязі будуть забезпечені хлібом та хлібобулочними виробами.

Наразі аграрії продовжують збирання пізніх зернових, технічних та плодоовочевих культур. Паралельно зі збиранням проводиться сівба озимого ріпаку та підготовка ґрунту під посів озимих зернових культур урожаю 2019 року.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Багатоповерхівки Запоріжжя заживляють завдяки потужним генераторам: пілотний проєкт проти чергових ворожих атак

«Україна – країна нескорених»: у Запоріжжі відзначили День Гідності та Свободи й провели панельну дискусію

Перегляд документального фільму та тематичний квіз: запорізька молодь відзначила День Гідності та Свободи

Джерела електрогенерації, обладнання для медзакладів та ДСНС: голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив потреби регіону з представниками Європейської Комісії

Додаткова генерація та модульні будинки для переселенців: потреби прифронтового регіону голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив із представниками ООН

Прифронтова Запорізька область отримала від Дірект Реліф та БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова» інтегровані системи зберігання та передачі енергії

Відновлення будинків, підготовка до зими та офлайн-навчання: координуємо зусилля з міжнародними партнерами

UCBI допоможе Запоріжжю відновитися після обстрілів та підготуватися до зими

Відновлення житла, підтримка енергетики та психологічна допомога постраждалим: заступник голови ЗОДА Михайло Семікін обговорив потреби регіону з міжнародними партнерами

Співпраця з міжнародними партнерами: в центрі уваги – забезпечення гуманітарних потреб жителів Запорізької області

В Запоріжжі планують реалізувати проєкт «Фабрика-кухня» за підтримки міжнародних партнерів

Обласна влада та USAID об'єднують зусилля для підтримки бізнесу прифронтового Запорізького регіону