У рамках «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва», який реалізується UHBDP (Канада) у партнерстві із Запорізьким інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія», за підтримки Запорізької облдержадміністрації у Мелітополі відбувся торговий форум "Контрактний майданчик для виробників та покупців ягід, овочів та фруктів». Привітав учасників та гостей директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.
- Це великий та значний захід обласного значення, спрямований на розв’язання глобальних проблем виробників та покупців плодоовочевої та ягідної продукції шляхом створення інформаційно-контрактного майданчика для налагодження торгових та інших зв’язків. Невипадково місцем його проведення обрано Мелітопольщину, де сконцентровано виробництво черешні в області на площі 1200 га. Черешня стала справжньою візиткою Мелітополя, - зазначив посадовець.
За даними Департаменту, під черешневими садами в області зайнято 2,5 тис. га площі, а це 25 % площ під відповідними садами в Україні. Запорізька область по черешневих садах посідає 1 місце в Україні, 2 – Дніпропетровська, 3 – Херсонська.
Найбільшими виробниками черешні в області є господарства Мелітопольського, Якимівського, Михайлівського та Приазовського районів.
Основу районованого асортименту в області складають 44 сорти черешні, створені працею наших вчених-науковців Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка. Вченими створено понад 110 сортів плодових культур, із яких 44 вже внесені до Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
Загальне визнання отримали такі сорти як «Валерій Чкалов», «Мелітопольська рання», «Мелітопольська чорна», «Талісман», «Крупноплідна» тощо.
За словами Андрія Полякова, область має значний природно-економічний потенціал для розвитку промислового садівництва. За умов найповнішого використання такого чинника високої економічної ефективності садівництва як поглиблення зональної спеціалізації можна успішно вирощувати всі без винятку плодові і ягідні культури помірного клімату.
На сьогодні закладка черешневих садів здійснюється на невеликих площах, як в агрофірмах, так і в фермерських господарствах. У 2018 році заплановано закласти 54 га черешневих садів.
- Для подальшого відродження галузі садівництва в області необхідна ефективна фінансова підтримка. І цьому сприяє держава. Сільгосппідприємства в цьому році мають можливість отримати компенсацію відсотків за користування кредитами, компенсацію 80 % витрат з придбання садівного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду. Уряд також збільшив компенсацію вартості за сільгосптехніку з 20 до 25 %, а фермерським господарствам - до 40 %. Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи мають можливість отримати 70 % компенсації за придбане обладнання, - повідомив посадовець. За станом на 01.06.2018 до переліку претендентів на державну підтримку за бюджетною програмою «Закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» занесені ФГ «Фортуна» Бердянського району та ТОВ «ССК-Інжиніринг» Мелітопольського району, - повідомив посадовець.
Учасники форуму мали можливість ознайомитися з різноманітною продукцією галузі, скористатися майданчиком для презентації своїх компаній, провести переговорів у форматі В2В.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю