Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації підбито попередні підсумки завершення жнив ранніх зернових та зернобобових культур.
Маркетинговий 2016/2017 рік виявився дуже непростим для більшості запорізьких аграріїв.
Під час проведення осінньої посівної компанії 2016 року в області спостерігалася суха погода з низькою відносною вологістю повітря.
Дефіцит вологи в осінньо-зимовий, весняно-літній періоди, заморозки у повітрі і на поверхні ґрунту, а також опади у вигляді снігу 18-20 квітня створили складні умови під час проведення сівби ярих та відновленої вегетації озимих культур.
Поєднання природних явищ і несприятливої фінансово-економічної ситуації в більшості господарств області призвело до подорожчання вартості весняно-польових робіт в 1,3 разу в порівнянні з минулим роком.
У попередньому році для того, щоб засіяти один гектар поля, потрібно було витратити від 3500 гривень, у цьому році витрати склали 4400 гривень на один гектар.
Тим не менше, досягнуті аграріями результати дозволяють з упевненістю говорити про успіхи в галузі рослинництва.
За оперативними даними, загалом в області намолочено 2830 тис. тонн зерна ранніх зернових і зернобобових культур. Це найвищий показник обсягу виробництва зерна ранніх зернових культур за всю історію незалежної України.
У порівнянні з 2016 роком валовий збір ранніх зернових і зернобобових культур зріс в 1,1 разу.
Найбільший приріст досягнуто по валовому збору озимої і ярої пшениці, які мають пріоритетне значення для зміцнення продовольчої безпеки регіону. Валовий її збір у бункерній вазі склав 2150 тис. тонн, що на 25% більше, ніж у минулому році.
Середня врожайність по області склала 31,0 центнер з гектара, а це на 4% вище, ніж торік.
Урожайність пшениці склала 33,8 ц/га, ячменю – 26,1 ц/га, гороху – 21,7 ц/га.
У поточному році вдалося покращити позиції області і в рейтингу регіонів щодо обсягів виробництва зерна.
Згідно з оперативною інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства України, Запорізька область за валовим збором ранніх зернових і зернобобових культур посіла друге місце (після Одеської області - 3768 тис. тонн).
У тому числі, з виробництва пшениці по степовій зоні - друге місце після Одеської (2339 тис. тонн) та третє місце в цілому по Україні після Одеської та Харківської (2250 тис. тонн) області.
Як свідчать дані Держпродспоживслужби в Запорізькій області, 41% (860 тис. тонн) зерна пшениці врожаю 2017 року, що надійшла на сертифіковані зернові склади області, відповідає вимогам продовольчого (2-3 класу).
При нормі споживання зерна на одну особу 130 кг Запорізькій області потрібно 225 тис. тонн продовольчого зерна. Таким чином наша область не лише повністю забезпечила власні потреби, а й може додатково забезпечити продовольчим зерном 4 млн. 880 тис. осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю