Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада щодо ситуації із збереженням небезпечних хімічних речовин та погашення заборгованості за спожиту електроенергію на ЗДП «Кремнійполімер» та ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».
Як доповів директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрій Антонов, ЗДП «Кремнійполімер» та ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» включені до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави і належать до першого ступеня хімічної небезпеки. Неналежне зберігання особливо небезпечних речовин, які використовуються цими підприємствами у виробництві, може призвести до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.
Обсяг небезпечних хімічних речовин, які зберігаються на ЗДП «Кремнійполімер», становить 542 т, з них: 306,9 т - особливо небезпечні залишки; 54,6 т - некомплектна сировина; 123 т -напівфабрикати; 43,5 т - незавершене виробництво; 14 т - готова продукція. За інформацією Управління Служби безпеки України у Запорізькій області, особливо небезпечні залишки зберігаються в незадовільному стані, заходів щодо знешкодження небезпечних хімічних речовин керівництвом не вживається.
ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» зберігає такі небезпечні речовини: хлор - 753 т, тетрахлорид титану (в тому числі, кубові залишки тетрахлориду титану) - 3454 т, сірчану кислоту - 140 т.
Стосовно заборгованості за електроенергію, як повідомив заступник директора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Сергій Горобцов, ці підприємств накопичили близько 600 мільйонів гривень боргу.
За словами очільника регіону, такі наради проводяться вже не вперше, проте з підприємства не вживають заходів, необхідних для стабілізації ситуації.
- Ця проблема зберігається вже тривалий час. Незважаючи на протокольні вимоги з боку влади регіону, підприємства не можуть погасити борги перед обленерго і не показують позитивної динаміки в цьому напрямку. Більше того, на обох підприємствах зберігаються небезпечні речовини, а на «Кремнійполімері» їх обсяг навіть зріс ще на 60 тонн. Відповідно, підприємства не зупиняють свого виробництва. Під час нашої спільної наради контролюючі та правоохоронні органи отримають відповідні завдання, аби виправити ситуацію, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Очільник регіону також повідомив про наміри влади звернутися до Мінекології з проханням щодо виділення коштів для ліквідації небезпечних речовин. Проте перед цим підприємства мають підготувати пропозиції та технічні обґрунтування ліквідації небезпечних відходів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю