Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав «Центр надання реабілітаційних послуг» Запорізького обласного відділення громадської організації жінок-інвалідів «ДОННА».
Як повідомила керівник Центру Олена Плечун, заклад є єдиним у регіоні, послуг якого потребують кілька тисяч онкохворих жінок у Запорізькій області. Його створено в рамках проекту «Повернення до життя».
За словами Костянтина Бриля, такі заклади є дуже важливими і мають з'явитись у всіх великих містах області.
- Нині ми сподіваємося на підтримку міської влади, аби цей центр став донором не тільки обласної влади, а й міської. Адже нині на території регіону майже 8 тисяч жінок потребують реабілітації після тяжких онкологічних захворювань. Тож ми маємо створити подібні заклади у всіх великих містах, таких як Мелітополь, Бердянськ та Енергодар. Окремо хочу подякувати всім, хто створював центр, насамперед саме завдяки їх ініціативності відкрито цей заклад. Нині на реалізацію заходу з обласного бюджету виділено 225 тисяч гривень. І за підсумками півріччя ми будемо звертатися до депутатів облради, а також міської влади з проханням збільшити фінансування. Адже тут потрібні тренажери та чимало змінних матеріалів, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Проект Запорізького обласного відділення громадської організації жінок-інвалідів «ДОННА» став переможцем конкурсу соціальних проектів, який провів Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації в рамках виконання обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, «Назустріч людям» на 2015-2019 роки. Центр надає безкоштовні послуги для жінок з діагнозом «мастектомія» (рак грудей), які перенесли операцію з видалення молочних залоз. Фахівці та волонтери Центру надають всебічну підтримку онкохворим жінкам, а саме: консультують з питань відновлювальної дієти після хіміо- і променевої терапії, лімфодренажного масажу, гімнастики при нерухливості плечових суглобів, гімнастики при лімфостазі, надають правові консультації, консультації психолога, з питань протезування та бандажування.
Команда центру - це незалежні професіонали волонтери, зібрані разом для допомоги людям. Загалом тут планується обслуговувати понад 200 жінок за місяць. Робота організована за принципом індивідуального підходу до кожної жінки для адаптації після перенесеної операції.
Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан, Центр «ДОННА» є прикладом реалізації державного замовлення у співпраці з громадськими організаціями.
- «Донна» - це перша ластівка. І в майбутньому розвиватиметься не тільки цей Центр, а й подібні до нього. Так, днями буде оголошено проекти з реінтеграції безхатченків, а також соціальної адаптації вимушених переселенців та ветеранів АТО. Крім цього, обласна влада активно працює із закордонними проектами, які надають допомогу громадським організаціям регіону, - повідомив Ігор Мещан.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю