Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації підбито підсумки роботи промислового комплексу області за січень-жовтень 2016 року.
Загальний обсяг реалізованої промислової продукції склав 112,8 млрд. грн. або 8,1 % загального обсягу реалізації по Україні (4 місце серед регіонів).
Підприємствами області вироблено 23,2 % загального обсягу електроенергії в Україні, високовольтної апаратури – 72,2 %, сталі – 37,0 %, чавуну – 15,5 %, прокату чорних металів – 26,8 %.
Індекс обсягу промислового виробництва за січень-жовтень 2016 року становив 95,6 % (у січні-жовтні 2015 року – 94,7 %).
Зростання виробництва порівняно з відповідним періодом 2015 року відбулося у: виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 0,9 %, текстильному виробництві, виробництві одягу та шкіри – на 6,1 %, виробництві коксу та продуктів нафтопереробки – на 2,4 %, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 9,7 %.
Скорочення загального обсягу промислового виробництва по області (на 4,4 %) обумовлено зменшенням виробництва у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 17,6 %, що насамперед пов’язано із збільшенням тривалості планово-попереджувальних ремонтів на ВП «Запорізька АЕС» енергоблоків № 1 (грудень 2015 року - вересень 2016 року) і № 2 (лютий-жовтень 2016 року) з метою продовження терміну їх експлуатації, а також збільшенням обмежень по лініях електропередач, переглядом диспетчерського графіка навантаження в енергосистемі.
Також негативна динаміка спостерігалася у: добувній промисловості і розробленні кар’єрів – на 4,6 %; металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування – на 0,8 % (у т.ч. через зменшення обсягів виробництва на ПАТ «Запоріжсталь» (чавуну – на 2,5 %, сталі – на 1,4 %, прокату – на 0,4 %), ПАТ «Дніпроспецсталь» (сталі – на 4,5 %, прокату – на 5,1 %), ПАТ «Запорізький завод феросплавів» (феросплавів – на 1,7 %); машинобудуванні – на 2,0 % (обумовлено, насамперед, простоєм у січні-вересні 2016 року ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» та скороченням виробництва на АТ «Мотор Січ» на 21,4 %); виробництві хімічних речовин та хімічної продукції – на 6,4 %.
Загальні причини зниження обсягів виробництва актуальні для більшості галузей промисловості: втрата традиційних ринків збуту продукції та дія торговельних (транспортних) обмежень з боку Російської Федерації, зниження цін на світових товарних ринках, зростаючі витрати виробників на сировину, електроенергію та логістику.
Управління у справах преси та інформації