Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Плодородненська громада Михайлівського району на шляху об’єднання

16 травня 2016 - 15:22

В рамках проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи щодо утворення спроможних територіальних громад 12 травня регіональні консультанти Офісу реформ взяли участь у виїзній нараді з питань децентралізації у Михайлівському районі. Захід відбувся під головуванням керівництва району, заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, голів сільських та селищних рад району.

Така зустріч для Офісу вже не перша. У квітні місяці регіональними консультантами Офісу для представників сільських та селищних рад було надано так звану «дорожню карту» щодо об’єднання і вже на сьогодні ініціюють процедуру об’єднання Плодородненська сільська ОТГ (Плодородненська сільська рада, Мар'янівська сільська рада, Старобогданівська сільська рада). Голови сільських рад та прихильники реформи активно проводять громадське обговорення з питань об’єднання, роз’яснюють перспективи та переваги у разі створення громади.

Під час наради учасники обговорили також і проблемні питання ходу об’єднання громад Михайлівського району, які потребують першочергового вирішення.

Відповідно до затвердженого перспективного плану у районі пропонується утворити три спроможні громади: Михайлівська селищна рада у складі Михайлівської селищної, Бурчацької сільської рад; Пришибська селищна рада у складі Пришибської селищної та Любимівської, Високівської, Роздольської сільських рад; Плодородненська сільська рада у складі Плодородненської, Старобогданівської, Мар’янівської сільських рад.

Попередній перспективний план передбачав також Тимошівську сільську громаду, але він не був затверджений Кабінетом Міністрів України. Тож остаточна модель об’єднання громад визначена. Наразі, враховуючи вивчений досвід створених об’єднаних громад у Веселівському та Куйбишевському районах, здійснено економічний розрахунок щодо спроможності об’єднаних територіальних громад, розглядаються різні варіанти об’єднань (один район – одна громада, дві або три громади).

Регіональні консультанти Офісу рефом будуть надавати методичну підтримку михайлівцям на шляху прийняття рішення щодо оптимальної моделі об’єднання.

Читайте також

Підпал станцій мобільного зв’язку на замовлення ворога – кримінальний злочин

Вакцини є в наявності: жителів Запорізької області закликають щепитися

Приватизація державного пакета акцій АТ «Інститут Титану» – зниження стартової ціни навпіл

Найкращі українські підприємства на одному майданчику: запрошуємо на Бізнес-форум «Зроблено в Україні»

Десятеро людей постраждали, понад 25 будинків пошкоджено – такі наслідки чергового російського обстрілу Запоріжжя

Ефективні інструменти співпраці громадськості з владою: в Запоріжжі провели тематичний форум

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.09.2024

Впродовж доби окупанти завдали 424 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Запорізька область вшановує пам'ять загиблих українців

«Підписання Угоди про співпрацю зі штатом Пенсильванія – історична подія для Запорізької області», – голова ЗОДА Іван Федоров

Брифінг голови Запорізької ОДА Івана Федорова: як захистити Запоріжжя від ворожих атак

Жителі Запоріжжя оговтуються від чергової нічної російської атаки