Керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун прочитав лекцію на тему «Реформи в Запорізькій області» для слухачів кадрових курсів «Школа патріотів».
Молодіжні лідери, які з’їхались з усіх куточків Запорізької області до обласного центру патріотичного виховання молоді, мали змогу не тільки дізнатись про основні аспекти децентралізації та про повноваження об’єднаних територіальних громад в питаннях освіти, медицини, соціального захисту, а й отримали досить конкретні рекомендації щодо активізації роботи із реформування системи взаємовідносин між центром і громадами.
- Сільська молодь, молоді спеціалісти з районів – це наша цільова аудиторія, на яку ми покладаємо великі надії. Адже одне з вразливих місць реформи – відсутність кадрів, які б були особисто зацікавлені в змінах, направлених на переформатування системи влади. Ні для кого не є секретом те, що мастодонти місцевого самоврядування, маючи суттєві зиски від своїх посад, гальмують створення об’єднаних територіальних громад. Тому Офіс реформ у Запорізькій області використовує будь-які можливості для залучення до децентралізаційних процесів молодих, амбітних, перспективних спеціалістів, - розповів директор Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун.
До речі, слухачі «Школи патріотів» погодились із тим, що місцеві сільські авторитети, власники великих земельних ділянок, торгових мереж та інших бізнес-проектів всіляко впираються запропонованим змінам. Тож, молодь готова опановувати механізми децентралізації, принципи підготовки інвестиційних проектів та інші знання, необхідні для реформування країни.
Прес-центр Офісу реформ
Офіси реформ створені і діють на виконання Меморандумів між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України
- в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ про узгодження мети діяльності щодо підтримки процесу об’єднання територіальних громад;
- в рамках спільного проекту з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що фінансується МЗС Норвегії, про узгодження мети діяльності щодо забезпечення належної якості публічних послуг в об’єднаних територіальних громадах;
- та Радою Європи в рамках Програми РЄ «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» про об'єднання зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, формування спроможних громад.