Підсумки п’ятитижневого дистанційного курсу навчання «Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади», що відбувся в рамках співпраці облдержадміністрації, обласної ради та швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, підбили під час заключної конференції слухачі, викладачі та організатори е-курсу.
Як зазначив директор Офісу реформ області Олександр Свистун, саме випускники курсу стануть тим кадровим потенціалом, завдяки якому в області відбудеться реформа місцевого самоврядування.
- Потяг рушив у напрямку децентралізації і ви отримали в цьому потязі найкращі місця, - привітав випускників посадовець.
Участь у навчанні взяли державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад і представники громадських організацій краю. Загалом за віртуальні парти сіли 288 осіб, з яких 276 дісталися фінішу.
Протягом курсу слухачі вдосконалювали свою професійну компетенцію щодо забезпечення ефективного функціонування інституту місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади; впровадження перспективного плану формування спроможних територіальних громад; залучення населення до процесу об’єднання громад та моделювання процесів їх функціонування.
Якість отриманих знань була оцінена під час підсумкових тестів. Їх блискуче – на 50-105 балів – склала 191 особа (69,2%) та отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації, ще 72 слухачі (27,4%) набрали від 35 до 50 балів та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Загалом кількість тих, хто добре впорався з навчанням і підсумковими тестами, становить 95,8%, що, за словами організаторів, є вражаючим показником.
До того ж більшість учасників заявили про готовність вчитися реформуванню місцевого самоврядування та децентралізації й надалі.
Найбільшу активність під час навчання та найкращі результати на тестуванні продемонстрували представники місцевого самоврядування з Бердянського, Вільнянського, Новомиколаївського і Токмацького районів.
Під час конференції її учасники обговорили результати навчання, презентували найкращі практики учасників е-курсу та напрацювали рекомендації щодо продовження діяльності у створеній регіональній спільноті практик.
Нагадаємо, е-курс «Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади» було розпочато 7 вересня. Його організатор - обласний центр перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів. До реалізації навчальної програми в якості тьюторів були залучені провідні науковці Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Консультування слухачів з актуальних практичних питань об’єднання територіальних громад, бюджетної децентралізації, співробітництва територіальних громад у процесі реформування місцевого самоврядування забезпечили фахові юристи, зокрема науковці юридичного факультету Запорізького національного університету, представники Дніпропетровського та Запорізького офісів реформ.
Управління у справах преси та інформації