Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Пеклушенко: «Нам не потрібні інвестори, які не рахуються з думкою населення та створюють соціальну напругу»

8 квітня 2013 - 13:15

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко жорстко розкритикував роботу ТОВ «Гайчурський ГЗК», яке планувало здійснювати розробку залізорудного родовища поблизу м.Гуляйполе. Керівник області зазначив, що жодні роботи в Гуляйпільському районі здійснюватися не будуть, і рішення сесії облради, яким було дозволено користування родовищами, буде відмінено.

Про це заявив голова облдержадміністрації під час чергової апаратної наради в облдержадміністрації.

За словами заступника директора ТОВ «Гайчурський ГЗК» Євгена Щербини, днями на центральній площі м.Гуляйполе відбулися громадські слухання щодо розробки залізорудного родовища на території району. Але цей захід перетворився на потужну акцію протесту, під час якої населення висловило свою категоричну позицію проти проведення  робіт.

- По-перше, я не розумію, як можна проводити громадські слухання на площі, на вулиці? Щоб вони відбулися, має бути оповіщено населення, повинні бути присутні люди, які готові розповісти про заплановані роботи, відповісти на всі запитання громадян. А формат, у якому проходили ці, так звані «громадські слухання», є неприпустимим. Якщо б я був інвестором, то, перш за все,  організував би першу, пробну презентацію проекту, до якої залучив би кваліфікованих фахівців, екологів, запросив би представників районної та обласної влади. І вже за її підсумками  робив би висновки, чи є сенс у проведенні громадських слухань, чи краще взагалі відмовитися від реалізації проекту, - зазначив Олександр Пеклушенко.

Керівник області запросив до слова голову Комсомольської сільської ради Валентину Поліщак та голову Залізничної сільської ради Ігоря Чуба, які повідомили, що інвестор жодного разу не звертався ані до сільських рад, ані до місцевих жителів, їхньою думкою ніхто не цікавився та не надавав жодних роз’яснень.

Також з приводу дій керівництва ТОВ «Гайчурський ГЗК»  висловився народний депутат України Олександр Дудка, для якого Гуляйпільський район є рідним, і від якого, в тому числі, він балотувався на останніх виборах до Верховної Ради України.

- Для мене Гуляйпільський район є особливим, адже я там виріс, пропрацював більшу частину життя, там живуть мої рідні. Хочу сказати і цим горе-інвесторам, і тим, хто захоче в подальшому працювати на цій території: до людей треба йти відкрито! Гуляйпільці – свободолюбові люди, яких неможливо підкупити чи залякати, їх можна лише переконати. Ці інвестори вчинили дуже нечесно, і в першу чергу, не по відношенню до влади, а до людей, які там живуть. Місцеве населення треба поважати, рахуватися з його позицією, й тільки узгодивши всі моменти, приступати до роботи, - зазначив Олександр Дудка.

Підбиваючи підсумки, Олександр Пеклушенко сказав остаточне «ні» інвесторам та підкреслив, що для таких людей дорога в Запорізьку область закрита.

- Обласна влада зацікавлена в інвесторах, які мають необхідні ресурси, і насамперед – інтелектуальні. Але з таким підходом, як у «Гайчурського ГЗКа», краще взагалі нічого не робити. На порожньому місці була створена серйозна соціальна напруга серед населення, спаплюжено ім’я влади на місцях, хоча всього цього можна було уникнути за умови проведення конструктивного діалогу з місцевим населенням. Я сьогодні ж направлю листа до голови обласної ради Павла Матвієнка щодо необхідності відмінити рішення сесії обласної ради, яке дозволяє розробку залізорудного родовища в Гуляйпільському районі. Нам не потрібні інвестори, які не рахуються з думкою населення. Краще нехай Гуляйпільський район залишиться аграрною територією і  нормально, спокійно працює, ніж буде розвиватися в якості промислової території, але з такими інвесторами, - підсумував Олександр Пеклушенко.

 


Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Як отримати електронний підпис

«Порадник: молодіжна рада від теорії до практики»: практичні кейси для молодіжних активістів

Таврійська громада Запорізької області знайшла громаду-партнерку на Кіровоградщині завдяки проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

«Разом навчаємося і зростаємо»: комунікаційна кампанія про допомогу ЄС у сфері освіти

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 361 удар по 11 населених пунктах Запорізької області.

Тисяча і один ваучер від Запорізької служби зайнятості

Отримайте генератор і зарядну станцію для підприємства – долучайтеся до програми «Енергетична стійкість для бізнесу»

Новорічне привітання Президента України Володимира Зеленського

Є кімнати для батьків з дітьми та для людей похилого віку: у Запорізькій гімназії № 28 цілодобово працює Пункт незламності

Якість мобільного зв’язку в Україні: хто та як перевіряє

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.01.2025