Напередодні відзначення Міжнародного дня волонтера учасники цього благородного руху підбивають підсумки своєї діяльності.
У Запорізькій області волонтерський рух започатковано порівняно недавно - у 2004 році. Та за короткий час лави тих, для кого турбота про хворого або безпорадного товариша, сусіда, співробітника і навіть незнайомого стала покликом серця, суттєво поповнилися.
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, на сьогодні в регіоні діють 10 тисяч волонтерів, які опікуються інвалідами, ветеранами війни та праці, дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.
Всього створено і працюють 1,7 тисячі волонтерських структур. Їх учасники надають послуги одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам в оформленні документів, написанні листів, приготуванні їжі, придбанні продуктів харчування, обробітку присадибних ділянок, проводять бесіди, надають консультації з різних життєво важливих питань. Студенти вузів здійснюють соціальний супровід дітей – інвалідів та дітей з багатодітних родин.
Членами волонтерських організацій області створено клуби спілкування, художні гуртки та колективи творчої самодіяльності. Систематично проводяться зустрічі з ветеранами, інвалідами, дітьми з обмеженими фізичними можливостями.
Нещодавно підбито підсумки традиційного обласного конкурсу “Кращий волонтер року”. В ньому взяли участь фізичні особи волонтери, волонтерські організації, центри та групи. Визначено 21 переможця у семи номінаціях. Дипломи та грошові премії їм будуть вручені на обласному заході, який відбудеться 30 листопада в кіноконцертній залі ім. Олександра Довженка. Відзначення Міжнародного дня волонтера є тією подією, яка спонукає співгромадян до милосердя і безкорисливої допомоги тим, хто живе поряд, але обмежений вадами здоров’я чи побутовими та матеріальними негараздами.
Управління у справах преси та інформації