В області посилюється робота з боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами: використовуються механічний, агротехнічний та хімічний методи знищення рослин. Запорука успішної роботи – це одночасне застосування всіх цих методів.
Про це повідомив в.о. начальника Державної інспекції з карантину рослин по Запорізькій області Віктор Шиб під час апаратної наради облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Пеклушенко.
- Великою проблемою в останні роки залишається знищення бур’янів і особливо карантинного бур’яну - амброзії полинолистої в населених пунктах та комунальному господарстві великих міст. Амброзія має високу продуктивність насіння, розповсюджується з насінням культурних рослин та різними будівельними матеріалами, талими водами та водами зливових дощів, пиловими бурями та іншими шляхами. Крім величезної шкоди для сільгоспвиробників, у період цвітіння в липні-серпні, пилок амброзії викликає серйозні алергійні захворювання у населення. Головною причиною швидкого розповсюдження амброзії є висока насіннєва продуктивність бур’яну, відсутність системного підходу до знищення її вогнищ, порушення сівозмін, недотримання вимог агротехніки вирощування. До об’єктивних причин поширення амброзії слід віднести і питання, пов’язані з реформуванням агропромислового комплексу, зміни в земельних відносинах, - повідомив Віктор Шиб.
За словами посадовця, Державною інспекцією з карантину рослин по Запорізькій області вживаються заходи по виявленню, локалізації та знищенню вогнищ бур’яну. Проведена в 2011 році робота в цілому значно покращила стан міст, населених пунктів та земель у 2012 році. Минулого року амброзія полинолиста була виявлена на площі 1,338 млн.га, а станом на 1 січня 2012 року територія зараження карантинним бур’яном складала 996 тис. га, що демонструє позитивну динаміку в зменшенні заражених площ.
На підставі щорічного моніторингу, системного обстеження земель сільськогосподарського призначення та визначення фітосанітарного стану, а також за даними райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та землекористувачів, інспекції захисту рослин, на боротьбу з амброзією щорічно має витрачатися близько 180–200 млн.грн., у дійсності ж бюджетного фінансування не вистачає як на обласному, так і на районних рівнях, зазначив Віктор Шиб.
З метою забезпечення збалансованих та комплексних заходів боротьби з амброзією Державною інспекцією з карантину рослин по Запорізькій області будуть застосовуватися механічний, агротехнічний та хімічний методи одночасно.
За словами заступника голови облдержадміністрації Олександра Дудки треба розпочати активну роботу на територіях області.
- Переконаний, що нам необхідно посилити співпрацю з керівниками сільськогосподарських підприємств, а також очільниками районів області. Амброзія – це бур’ян, який забирає здоров’я запоріжців та відпочиваючих, які приїжджають до Запорізького краю. І наше завдання – зробити все можливе, щоб люди, які страждають від алергії, якомога простіше пережили цей період, - підкреслив Олександр Дудка.
Управління у справах преси та інформації